Šv. Martyno dieną šventė ir nežinodami

Klaipėdoje dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį - buvo švenčiama Šv. Martyno diena. Nemažai žmonių sudomino ne tik ekskursijos, bet ir mugė bei meno pasirodymai.

Pasak papuošalais mugėje prekiavusios Aušros, žmonių buvo panašiai  abi dienas. Jų plūsteldavo ir sumažėdavo tam tikrais laiko tarpais. 

Kai kurie klaipėdiečiai, stoviniavę skvere prie rotušės, paklausti, ką švenčiame, nežinojo. Tiesiog užklydo pamatę, kad kažkas vyksta.

Šeštadienio vakarą dar veikė nedidelė mugė. Scenoje prie skulptūros „Žvejas" koncertavo svečiai iš Azerbaidžano: šoko, grojo, buvo mokomi šokti ir susirinkusieji.

"Malonu, kad vyksta tokie renginiai, jų žmonėms norisi. Šiltas vakaras, šviesos, muzika, visi kartu – ir nemokamai, tikrai gera.

Patekome visiškai atsitiktinai, pro šalį važiavome ir pamatėme. Kas švenčiama, nežinau. Kurį laiką dar pabūsime. Planavome pasivaikščioti mieste", - sakė klaipėdietė Danguolė.

„Mes nieko nešvenčiame, vaikštome, grožimės gražia Klaipėda, ir tiek. Ėjome pažiūrėti ir Šiaulių banko saulės – didžiulis balionas, ir viskas.

Bet vis tiek malonu, kad kažką daro dėl mūsų, vis tiek atrakcija ir smagu. Manau, kad mūsų miestui švenčių jau tikrai užtenka", - kalbėjo klaipėdietė Birutė.

„Čia švenčiama, kiek išgirdome, kažkokia Ažerbaidžiano diena. Mes atvažiavome pažiūrėti banko saulės ir čia užėjome. Saulė gražu, bet nelabai šildo.

Klaipėdoje renginių tikrai užtenka, mes palyginti linksmai gyvename", - kalbėjo klaipėdietis Andrius, renginius lankantis su šeima.

Žmona pridūrė, kad jai šis šiltas vakaras labai patinka.

„Pereisime per visą miestą, pažiūrėsime, kas dar gražaus vyksta. Man svarbiausia, kad mano šeima yra kartu", - sakė ji.

„Alio. Na, dar mugėje. Nupirkau, bet ne upėtakį, o kitą žuvį, daug kauliukų", - kažkam raportavo po minią šmirinėjanti moteris.

„Žmonės eina bangomis. Kai kurie atėjo ryte, kai kurie per pietus, o dabar vakare renkasi, manau, ir tie, ir tie, nes didesnė programa.

Klaipėdiečiai perka, bet dar labai atsainiai. Šiek tiek pardaviau šiandien. Jie jau lyg ir nori Kalėdoms ruoštis, bet dar lyg lūkuriuoja. Bet situacija nesikeičia, vėliau jie tik griebsis neapgalvotų sprendimų. Mėnuo labai greitai prabėga", - sakė papuošalais prekiaujanti Aušra.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder