Viliasi, kad po atostogų mokinių sergamumas sumažės

Klaipėdos miesto savivaldybėje antradieniais būna aptariama COVID-19 situacija ugdymo įstaigose. Šią savaitę naujų sprendimų nepriimta - laukiama mokinių atostogų ir geresnių sergamumo skaičių.

Situacija uostamiesčio mokyklose išlieka sudėtinga, vis dar vyrauja naujų COVID-19 atvejų augimo tendencijos.

"Nors yra atvejų augimo tendencijos, tačiau jos nebe tokios ženklios kaip prieš savaitę.

Skaičiai išlieka gana aukšti, viliamės, kad mokinių atostogos situaciją pakeis.

Klasių skaičius, kurios po turėto kontakto testuojasi kas dvi dienas, yra didelis, praėjusį penktadienį buvo daugiau nei 400, pirmadienį buvo likę 180 tokių klasių, o antradienį jau daugiau nei 300. Pokytis svyruojantis, tai reiškia, kad testavimas vyksta intensyviai", - pasakojo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto ugdymo įstaigose buvo atlikti 13 854 greitieji antigenų testai. Iš jų nustatyti 324 teigiami atsakymai, iš kurių 182 buvo patikslinti atliekant PGR testą mobiliajame punkte, iš jų 160 buvo teigiami.

Švietimo įstaigose iš viso šiuo metu serga 107 pedagogai, 20 darbuotojų ir 1175 mokiniai.

Izoliuojasi 46 mokiniai, kurie nesutiko testuotis kas 2 dienas. Po kontakto su sergančiuoju testuojasi 138 darbuotojai.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigose šiuo metu serga 47 pedagogai, 35 darbuotojai ir 113 vaikų. Po kontakto su sergančiuoju 71 darbuotojas testuojasi.

„Dėl koronaviruso dar šią savaitę nuotoliniu būdu mokosi Simono Dacho progimnazijos 5-8 klasės, “Gabijos„ progimnazijos 5-8 klasės ir nuo pirmadienio prie nuotolinio mokymo perėjo Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos 5-8 klasės“, - sakė J. Grubliauskienė.

Taip pat dvi gimnazijos nusprendė pasinaudoti ugdymo planuose esančia galimybe tam tikrą ugdymo proceso laiko dalį organizuoti nuotoliniu būdu, tad šia galimybe pasinaudojo „Ąžuolyno“ gimnazija, kuri šią savaitę mokosi nuotoliniu būdu, ir „Vėtrungės“ gimnazija - šią savaitę 1-3 klasių mokiniai mokosi nuotoliniu būdu.

Pakankamai aukšti sergamumo skaičiai ir toliau išlieka Simono Dacho progimnazijoje, „Gedminų“, M. Mažvydo, „Versmės“, Smeltės" progimnazijose. Pasak J. Grubliauskienės, situacija yra valdoma į nuotolinį ugdymą išsiunčiant atskiras, pavienes klases arba klasių grupes.

Vasario 14 dieną mokiniams prasidės žiemos atostogos, tikimasi, kad COVID-19 atvejų skaičius ims mažėti.

„Testus prieš atostogas mokiniams išdalinsime - kiekvienam po vieną testą. Testą mokiniai turės pasidaryti sekmadienį, paskutinę atostogų dieną, prieš sugrįždami į mokyklą.

Prašysime, kad visi pasidarytų testus, išimtis - testuotis nereikia tiems mokiniams, kuriems nėra praėję daugiau nei 90 dienų po sirgimo COVID-19, o visiems kitiems duosime po vieną testą“, - pasakojo J. Grubliauskienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder