Buvęs kino teatras „Vaidila“ virsta griuvėsiais (video)

(15)

Buvusio kino teatro „Vaidila“ pastatas virsta griuvėsiais.

Buvusio kino teatro „Vaidila“ griūtis

Nuo balandžio 22 d. prasidėjo paruošiamieji „Vaidilos“ griovimo darbai: tvoros tvėrimas, uždangstymas, derybos su šalia pastato esančiomis įmonėmis. Pastato savininkas, verslininkas A. Monstavičius vylėsi, kad griovimas ilgai neužtruks. Jis planuoja, kad naujas pastatas toje vietoje turėtų atsirasti per metus nuo senojo nugriovimo, o jame bus įkurtas motociklų muziejus.

Paryžiaus Komunos gatvėje esantis kino teatras „Vaidila“ buvo pastatytas 1971 metais. Tai buvo pirmas uostamiestyje plačiaekranis kino teatras, tuomet aprūpintas moderniausia technika.

Tų pačių metų birželio 16 dieną „Vaidiloje“ parodytas pirmasis filmas - tarybinė juosta apie dailiojo čiuožimo žvaigždes „Žydrasis ledas“.

„Vaidila“ kartu su restoranu „Bildukas“ bei vyriškų rūbų parduotuve „Aitvaras“ buvo prekybos ir pramogų centro dalis, kuria aštuntojo dešimtmečio pradžioje didžiuodavosi klaipėdiečiai.

Klaipėdos miesto savivaldybė 2021 m. gegužę įgyvendino viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro sutvarkymo projektą, kurio darbų vertė - 1,7 mln. eurų.

Šis projektas, kurio autoriai - Urbanistų studija PUPA, tapo geriausio kraštovaizdžio nugalėtoju konkurse „Žalioji erdvė 2022“.

Anot Klaipėdos savivaldybės, prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro gyventojams sukurtos poilsio erdvės, arčiau Taikos prospekto įrengta scena, mažųjų klaipėdiečių laisvalaikiui - žaidimų aikštelė ir guminiai laipiojimo kalneliai, sukurtos žaliosios zonos, suformuoti želdynai, atnaujinti pėsčiųjų takai, nutiesti inžineriniai tinklai.

Palei aikštę driekiasi nauja dviračių tako atkarpa, sujungianti Taikos prospektą ir Ąžuolyno giraitę. Įgyvendinant projektą atnaujintas ir fontanas, kurį puošia restauruotos 7-ojo dešimtmečio Klaipėdos istoriją menančios skulptūros - Vaidila, Aitvaras ir Bildukas.

Po viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro sutvarkymo A. Monstavičius planavo per pusmetį suprojektuoti naują pastatą ir pradėti statybos darbus.

Tačiau dėl neteisingai pamatuoto žemės sklypo, naujų kadastrinių matavimų ir ilgo susirašinėjimo su valdiškomis įstaigomis, viskas užsitęsė beveik dvejus su puse metų.

Verslininkas pasakojo, kad naujasis pastatas turėtų išaugti maždaug per metus ir būti 5 tūkstančių kvadratinių metrų ploto. Jame numatoma įdomi cokolio konstrukcija bei kiti išskirtiniai architektūriniai sprendimai. Buvusio „Vaidilos“ kino teatro bendras plotas sudaro 1,9 tūkst. kvadratinių metrų.

Muziejuje A. Monstavičius numatęs įrengti ne tik gausią motociklų ekspoziciją, bet ir erdves edukacijoms, nedidelę kino salę, kad būtų galima atiduoti duoklę istorijai ir demonstruoti filmus apie senąsias transporto priemones.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder