Kruizinė laivyba

Į Klaipėdą atplauks mažiausiai kruizinių laivų tarp Baltijos šalių uostų, tačiau yra ir džiugių žinių

(2)

Jau balandžio 23 dieną Klaipėdoje startuos kruizinių laivų sezonas, tačiau šiemet į mūsų uostamiestį atplauks mažiausiai kruizinių laivų tarp Baltijos šalių.

„Klaipėdoje šiemet lankysis 53 laivai. Rygoje 66, Taline -100, Saaremaa saloje - 7”, - skelbia Klaipėdos turizmo informacijos centras. 

Į Klaipėdą atplaukiančių kruizinių laivų ir keleivių skaičius kasmet keičiasi.

Pavyzdžiui, 2023 metais uostamiestyje apsilankė 42 tūkstančiai kruizų keleivių, atplaukė 41 laineris, o 2022 metais apsilankė 61 laivas, atvyko beveik 50 tūkstančių turistų.

Tačiau yra ir gerų žinių Klaipėdai, kurias Klaipėdos turizmo informacijos centro ir Klaipėdos uosto atstovai išgirdo balandžio 8-11 dienomis Majamyje vykusioje kruizinio verslo parodoje „Seatrade Global“.

„Princess Cruise Lines patvirtino, jog 2026 metais į Klaipėdą atvyks 7 kartus, nors paprastai atvykdavo tik 1 kartą per sezoną.

Po 5-ių metų į Klaipėdą sugrįžta SAGA kruizinių linijų laivai. Rugpjūčio 8 dieną atvyks ypatingas laivas - pasaulinis kruizas. Šio laivo maršrute - visas pasaulis ir Klaipėda.

Windstar paskelbė apie statomus 2 naujus laivus, kurie dirbs Baltijos regione”, - skelbia Klaipėdos turizmo informacijos centras.

Majamyje vykusioje parodoje pasidžiaugta, kad kruiziniai keleiviai jaunėja, Baltijos kruizai išsiparduoda puikiai, kruizinės linijos skelbia apie rekordinius metus. 

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad Klaipėdoje kruizinis sezonas prasidės balandžio 23 dieną. Tądien į uostą pirmą kartą atvyks Ponant kruizinių linijų laivas „Le Bellot“. Šio kruizo tema - muzika.

Visą kruizinių laivų, kurie planuoja atplaukti į Klaipėdą, tvarkaraštį galima sekti čia: https://portofklaipeda.lt/uostas/atvykstantys-kruiziniai-laivai/

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai mėgsta lankytis prie atplaukiančių kruizinių laivų, kurie neretai yra įspūdingo dydžio ir papuošia Kruizinių laivų terminalo krantinę.

Didžiausias į Klaipėdą atplaukęs laineris 2023 metais buvo „Mein Schiff 6“, kurio ilgis - 296 metrai.

Pernai pirmą kartą Klaipėdą aplankė ir vienas įspūdingiausių – burinis laivas „Sea Cloud Spirit“.

Vos prieš porą metų pastatytas tristiebis laivas šiuo metu yra vienas didžiausių burlaivių pasaulyje. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder