LAUKIMAS. Teatro aikštėje jau įkurdinta Kalėdų eglutė netrukus sužibs švytinčiu rūbu. Grėtės UBARTAITĖS nuotr.

Į Teatro aikštę jau atkeliavo Kalėdų eglė

(6)

Klaipėdos miestui beveik 12 metrų aukščio žaliaskarę dovanojo uostamiesčio gyventojai Arūnas ir Loreta Bentai. Ji bus įžiebta gruodžio 2 d. 17 val. šventinio koncerto metu.

Klaipėdos eglutė netrukus papuoš Teatro aikštę

Šventinis koncertas šiais metais pavadintas „Žiemos tiltai“. Taip, anot „Klaipėdos švenčių“ projektų vadovės Živilės Putnienės, siekiama atliepti bendrystę tarp žmonių, miestų ir net valstybių.

Šventiniame eglutės įžiebimo koncerte pasirodys Linas Švirinas, dzūkiškai dainuosiantis Rokas Kašėta, grupė „Baltos varnos“, Rokas Yan, Jausmė.

Klaipėdiečiai gruodžio 2-ąją pirmieji išgirs net dviejų atlikėjų premjeras: Rokas Yan pristatys kūrinį „Žiemos daina“, o atlikėja Jausmė pristatys „Kalėdinę meilės dainą“.

„Eglutės įžiebimo šventė bus visiškai gyva, visas atlikimas - gyvas. Organizatoriams tai kelia šiek tiek iššūkių, tačiau labai norime tikrumo ir nuoširdumo“, - kalbėjo Ž. Putnienė.

Šventės organizatoriai klaipėdiečius šiemet kviečia tapti ne tik klausytojais, bet ir šventinės muzikos kūrėjais - visi kviečiami atsinešti varpelius.

„Bus nemažai spontaniškumo, nes neaišku, kas atsineš instrumentus, tačiau visi bus pakviesti kurti šventišką garso takelį. Ir varpeliai, ir gongai bus gal kiek neįprasti panašioms šventėms instrumentai, bet jie labai tinka pasakos fonui. Manau, kad vaikams ledus labiau patinka valgyti, nei matyti juos valgomus, tad ir mes būsime labiau dalyviai, nei klausytojai, tikiuosi, kad tai paliks labiau pastiprintą įspūdį ir šventišką nuotaiką“, - į eglutės įžiebimo šventę ateiti ir atsinešti savo instrumentus kvietė muzikos pedagogas ir muzikantas Linas Švirinas.

„Klaipėdos švenčių“ direktorė Eglė Šulskė atskleidė, jog pirmą kartą renginys bus verčiamas į gestų kalbą.

PAKELIUI. Pirmadienio rytą pagrindinė Klaipėdos žaliaskarė nukirsta ją dovanojusių miestiečių kieme. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.
PAKELIUI. Pirmadienio rytą pagrindinė Klaipėdos žaliaskarė nukirsta ją dovanojusių miestiečių kieme. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Unikali ledo čiuožykla

Iškart po eglutės įžiebimo veikti pradės atvira ledo čiuožykla.

2019 metais pirmą kartą pristatyta, šiemet ši pramoga miesto gyventojų ir valdininkų pageidavimu vėl džiugins klaipėdiečius.

UAB „Šaltoji banga“ direktorius Vladislavas Laurinavičius teigė, jog Klaipėdos ledo arena - unikali, tokių apvalių arenų Lietuvoje dar nebuvo.

Pasak jo, kuriant projektą teko įveikti nemažai iššūkių.

„Bendras plotas arenos yra 400 kvadratinių metrų, žiedo plotas yra 7,2 metro. Nutiesta daugiau nei 3,5 kilometro įvairiausių vamzdelių, sudarančių šaldymo kilimą, jame cirkuliuoja apie 3 tonas specialaus skysčio. Paruošti ledą reikės daugiau nei 30 tonų vandens“, - vardijo V. Laurinavičius.

Ledo arenoje taip pat bus įrengta speciali erdvė, skirta kiek atsipūsti nuo čiuožimo.

Anot Ž. Putnienės, taip pat teko spręsti pagrindo nelygumo problemas, mat kai kuriose vietose aukščio skirtumai siekė beveik pusę metro.

„Klaipėdos švenčių“ projektų vadovė atskleidė, jog karštus gėrimus tiek ledo arenoje, tiek visoje Teatro aikštėje klaipėdiečiai šiemet gurkšnos iš valgomų puodelių.

"Ledo arenos centre mes turėsime tokią erdvę, kur žmonės galės įeiti, atsisėsti. Galės pasiimti arbatos, o arbata galės pasivaišinti iš šiuolaikiškų, modernių, ekologiškų puodelių.

Ekologiški puodeliai taip pat keliaus į prekybinius namelius, tad beveik visą šventinį laikotarpį karštus gėrimus bus galima gerti iš jų.

Puodeliai apie 40 minučių išlaiko šilumą ir formą, o po to juos galima suvalgyti", - pristatydama gamtą tausojančius puodelius džiaugėsi Ž. Putnienė.

Čiuožinėjimas ledo arenoje neturintiems pačiūžų kainuos 4 eurus, savo ledo apavą atsinešusiems - 2 eurus.

Čiuožimo seansas vaikams atsieis 2 eurus, o tiems, kurių batų dydis iki 32 numerio - nemokamai.

Rūpestis senjorais

Gruodžio 17 dieną tradiciškai bus organizuojama paramos akcija „Maltiečių sriuba“.

„Dėl ko tai yra svarbu? Tai svarbu, nes mes kalbame apie bendruomenę, mūsų labiausiai nuskriaustus bendruomenės narius. Pati “maltiečių„ koncepcija yra atkreipti dėmesį į nepasiturinčius, negalinčius savimi pasirūpinti senolius. Tokiu būdu ateidami kaip bendruomenė, dalyvaudami “maltiečių„ sriubos akcijoje, jūs ne tik įsigysite ir paragausite “maltiečių„ sriubos, bet ir prisidėsite prie nuolatinio projekto, kuris vyksta ištisus metus“, - kalbėjo Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Bronius Einars.

B. Einars pasidžiaugė, jog, jo nuomone, Klaipėda visais laikais garsėjo mecenatais, žmonėmis, kurie rūpinasi savo artimaisiais.

„Bendruomenė yra stipri tiek, kiek silpniausia yra jos grandis“, - kalbėjo Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas.

„Klaipėdos švenčių“ projektų vadovė Ž. Putnienė papasakojo apie Nacionalinio socialinės integracijos instituto prašymą aštuoniuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose įrengti pašto dėžutes, į kuriuos būtų metami laiškai. Vėliau jie bus išdalinti senjorams visoje Lietuvoje.

„Tikrai tokią dėžutę įrengsime“, - tikino Ž. Putnienė.

Daugiau renginių ir visą informaciją apie kalėdinių renginių maratoną Teatro aikštėje galite rasti „Klaipėdos švenčių“ interneto puslapyje.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder