Klaipėdoje dar to nėra buvę: žolę pjauna kaip Amerikoje

(21)

Klaipėdiečiai socialiniuose tinkluose skundžiasi, kad nepjaunama žolė pietinėje miesto dalyje. Tai įrodo ir vakar darytos fotografijos. Už šienavimą mieste atsakingi specialistai kaltinimų kratosi. Jų teigimu, žolė šiemet Klaipėdoje auga itin sparčiai, tačiau „šienaujama kaip Amerikoje“.

"Kada bus pjaunama žolė pietinės miesto dalies kiemuose bei Sąjūdžio parke? Prie Pajūrio ir Vyturio mokyklų stadionų žolė vaikams jau iki juosmens.

Tai kur tas pažadas, kad žolės aukštis neturi viršyti 10-12 cm. Parke tiek vaikų laksto, laukiam, kol erkių protrūkis bus?„ - vienoje iš uostamiesčio bendruomenės grupių „Facebooke" pirmadienį skundėsi Mėta.

Žolė auga itin sparčiai

Klaipėdos miesto parkų, skverų, žaliųjų plotų želdinimo, aplinkotvarkos ir priežiūros, tarp jų - ir šienavimo, paslaugas atlieka UAB „Klaipėdos želdiniai“ pagal trejiems metams sudarytą sutartį.

Bendrovės vadovas Gediminas Valašinas „Vakarų ekspresą“ užtikrino, kad žolė Klaipėdos mieste pjaunama tvarkingai. „Šiandien jau pjaunama žolė Smiltelės gatvėje, ryt poryt - Sąjūdžio parke“, - antradienį sakė UAB „Klaipėdos želdiniai“ vadovas.

Pasak pašnekovo, šiais metais žolė Klaipėdoje auga itin sparčiai, nes pavasaris buvo drėgnas, o gegužė - labai šilta.

„Nupjauname, o po dienos dviejų žalieji plotai atrodo kaip nešienauti. Numatyta, kad žaliąsias juostas, parkus turėtume pjauti vieną kartą per mėnesį.

Dar taip nėra buvę, bet šią gegužę kai kurias teritorijas, ypač centrinėje miesto dalyje, jau šienavome du ir net tris kartus per mėnesį", - pasakojo G. Valašinas ir pridūrė, kad gyventojai kartais skundžiasi dėl neprižiūrėtų teritorijų, kurias šienauti priklauso įvairioms įstaigoms, organizacijoms, daugiabučių namų administratoriams ar savininkų bendrijoms.

„Mes Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus nurodymu nupjauname peraugusią žolę ir tose vietose, kurios priklauso Turto bankui ar neturi šeimininko“, - pažymėjo G. Valašinas.

Strategija - pjauti viską

Anot pašnekovo, Klaipėdos mieste laikomasi strategijos pjauti visus žaliuosius plotus, nepalikti nešienautų.

"Prie Klaipėdos universiteto, kur yra labai skurdus dirvožemis, galima auginti natūralią pievą, tačiau Sąjūdžio parke, kur daug drėgmės, derlingas dirvožemis, žolė auga itin sparčiai ir aukšta.

Apskritai uostamiestyje dominuoja žolė, sodinta prie dvidešimt metų, t. y. pienės, dobilai, varpinės žolės. Nėra kalbos apie jos dekoratyvumą.

Jeigu nepjautume - užaugtų iki pažastų.

Kai kalbame apie tai, kad reikėtų šienauti „vakarietiškai“, paliekant laukinės gamtos oazes, tai reikia susitarti, ką mes laikome tuo „vakarietiškai“.

Pavyzdžiui, Miunchene šienaujama žolė tik pavojingose sankryžose, kur matomumas prastas, o vidurinėje juostoje nešienaujama, Berlyno centre dilgėlės auga ir visiems tai gerai.

Mes gal po dešimt metų prieisime iki tokios kultūros, o gal ne... Gal gyvensime kaip Amerikoje, kurioje standartas, kad viskas turi būti nušienauta„, - komentavo „Vakarų ekspresui" G. Valašinas.

Mokyklos teritorijoje - tvarka

Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ūkiui ir bendriesiems reikalams Odeta Berezijienė taip pat teigė, kad įstaigos teritorijoje ir dar už jos žolė tvarkingai nupjauta, tačiau patvirtino, kad aplinkiniuose kiemuose - augmenija jau labai sužėlusi.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder