Klaipėdos valstybinė kolegija: daugiau kaip šimtas profesionalių bendrosios praktikos slaugytojų papildys regiono gydymo įstaigas

(1)

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje per šimtą bendrosios praktikos slaugytojų įgijo profesinio bakalauro diplomus. Tarp aukštąjį išsilavinimą įgijusių studentų – jaunuoliai iš Uzbekistano ir Nigerijos.

Šitoks būrys profesionalių sveikatos priežiūros specialistų papildys Vakarų Lietuvos regiono gydymo įstaigas.     

„Negaliu nejausti didžiulio pasididžiavimo, kad pasirinkote kilnų sveikatos priežiūros specialisto kelią, globėjo ir gerovės gynėjo kelią.

Kiekvienas jūsų leisitės į profesijos kelionę, kuri neapsiribos vien tik vadovėlių tiesomis ar praktikų metu įgytais įgūdžiais. Tai bus jūsų širdies, empatijos ir dvasinio tobulėjimo kelionė. Tik jūsų prisilietimas, gebėjimas suprasti, užmegzti ir palaikyti ryšį su pacientu leis jums pajusti tikrąjį pašaukimą“, – iškilmių metu kalbėjo kolegijos direktorius dr. Remigijus Kinderis.      

Pagal Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) 2021 m. duomenis, darbo rinkoje, ypač didžiuosiuose šalies miestuose, nuolat didėja bendrosios praktikos slaugytojų trūkumas, ir apogėjų jis pasieks 2030 m. Todėl slaugytojų rengimas tampa itin reikšmingas, sprendžiant prognozuojamas sveikatos sistemos problemas.   

Nuo šių metų kolegijoje planuojama pradėti priėmimą į dar vieną Slaugos ir akušerijos krypties studijų programą – akušeriją. Tikimasi, kad dėl paklausos darbo rinkoje ir ši studijų programa sulauks didelio stojančiųjų susidomėjimo. 

Slaugos ir akušerijos krypčių studijų programas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje pasirinkę studentai turi galimybę praktikuotis inovatyviame dirbtiniu intelektu grįstame Slaugos simuliacijos centre, taip pat kitose novatoriškos įrangos pripildytose laboratorijose, kurias yra labai pamėgę dabartiniai studentai.     

Kartu su slaugytojais, aukštojo mokslo diplomai įteikti ir grupei sutrumpintas burnos higienos studijas pabaigusių studentų. Tai – kolegijos odontologinės priežiūros studijų programos absolventai, kurie per papildomas pusantrų metų studijas įgijo antrąją Burnos priežiūros krypties kvalifikaciją.

Kolegijos Sveikatos mokslų fakultetas turi gilias sveikatos specialistų rengimo tradicijas. Šių metų gegužę fakultetas minės 90 metų įkūrimo sukaktį. Būtent nuo slaugytojų (tuomet vadintų gailestingosiomis seserimis) rengimo ir prasidėjo fakulteto įkūrimo istorija.   

Prieš metus kolegijos veikla buvo vertinta nepriklausomų tarptautinių ekspertų.

Remiantis jų išvadomis, kolegija akredituota maksimaliam laikui – septyneriems metams. Vakarų Lietuvos regione kolegija užima aukštojo mokslo rinkos lyderės pozicijas, lyginant pirmosios pakopos studijas. 

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder