Plieninė „pušis“ Smiltynėje augo beveik dešimtmetį

„Pušimi“ pramintas Klaipėdos uosto radaro bokštas netrukus turėtų pradėti veikti - jo statybų pabaiga tapo proga ne tik pasidžiaugti saugesniu laivų eismu, bet ir atkreipti dėmesį į beveik dešimtmetį užtrukusias biurokratines procedūras.

Smiltynėje, greta Naujosios perkėlos, pastatytas beveik 30 metrų aukščio uosto Laivų eismo tarnybos radaro bokštas ypatingas tuo, kad jo statyboms techninio projekto neužteko - reikėjo organizuoti ir architektūrinį konkursą: kad statinys derėtų su Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) kraštovaizdžiu.

Parko direkcijos vadovė Lina Dikšaitė sako, kad tai buvo būtina norint nesugadinti unikalaus kraštovaizdžio.

„Parko direkcija visada siekia išlaikyti kraštovaizdžio vertingąsias savybes: erdvinę kompoziciją, panoramas ir siluetus. Svarbu, kad statiniai neužgožtų mišku apaugusių kopų fono“, - po oficialaus bokšto statybų pabaigos renginio sakė L. Dikšaitė.

Bokšto konstrukcijai taip pat buvo keliamas reikalavimas, kad jis atliktų ir UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo teritorijos orientyro funkciją.

Taip pat norėta, kad jis galėtų tarnauti ir kaip apžvalgos bokštas, tačiau dėl šios sąlygos nesusitarta - dėl statinio išskirtinės svarbos teritorija aplink bokštą aptverta ir gyventojai patekti į jį negalės.

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus atkreipė dėmesį į labai ilgus darbų derinimo institucijose terminus.

„Tai devyneri metai biurokratijos“, - sakė A. Vaitkus.

L. Dikšaitė į tai replikavo būtinybe rasti sprendimą dėl geriausio rezultato.

„Suprantu, koks visiems yra brangus laikas, kad mes visi turime savų interesų, bet mes privalome rasti bendrą sprendimą“, - L. Dikšaitė.

Radiolokacinės kontrolės bokšto projektą parengė statybų bendrovė „Panevėžio statybos trestas“, o už 1,7 mln. eurų pastatė įmonė „Borta“. Jos vadovas direktorius Kęstutis Zubrickas teigia, kad tai - neeilinis projektas.

„Bokštas - unikalios architektūrinės išvaizdos, sveriantis daugiau kaip 75 tonas. Statyba pareikalavo specifinių gamybos, logistikos bei montavimo įgūdžių“, - sakė K. Zubrickas.

Ant radaro bokšto netrukus bus sumontuota reikalinga įranga.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas sako, kad vis dažniau atvykstant dideliems laivams bokštas atliks itin svarbią funkciją juos saugiai įvedant į uostą.

„Besikeičiantys uosto parametrai, didėjantys laivai turi įtakos ir laivų eismo organizavimui. Šis ypatingos svarbos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas užtikrins dar saugesnį laivų įvedimą“, - sako A. Latakas.

Per praėjusius metus į Klaipėdos uostą atvyko daugiau nei 5,3 tūkst. įvairių laivų, užpernai jų skaičius viršijo 5,6 tūkstančio.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder