Klaipėdos universiteto mokslininkai pristato: interaktyvus vadovas dalyvaujamojo biudžeto pradedantiesiems, vartotojams ir ekspertams
Jis skirtas savivaldybių taryboms ir agentūroms, atsakingoms už piliečių įtraukimą ir dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimą, komunikacijos specialistams, nevyriausybinėms organizacijoms ir kitoms piliečių grupėms, besidominčioms prasmingu dalyvaujamojo biudžeto kūrimu nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygmeniu, taip pat gali būti naudojamas kaip duomenų bazė tyrėjams.
Mūsų interaktyvus vadovas yra beveik trejų metų darbo, kurį atliko projekto partneriai iš Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos, rezultatas. Jame kuriama dalyvaujamojo biudžeto koncepcija, dalijamasi gerąja patirtimi ir pateikiamos taikytinos priemonės bei metodikos dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimui ir tobulinimui. Interaktyvų vadovą sudaro šios temos:
01 Dalyvaujamojo biudžeto paaiškinimas – supažindinama su dalyvaujamojo biudžeto tipų grupėmis, sudarymo principais, planavimu, sėkmės veiksniais ir vertinimu.
02 Piliečių poreikių vertinimas – anketų, skirtų piliečių poreikiams analizuoti prieš kuriant dalyvaujamąjį biudžetą, sudarymo principai, „EmPaci“ piliečių apklausos įrankis, piliečių poreikių analizė Baltijos jūros regiono šalyse (už projekto partnerių veiklos ribų).
03 Dalyvaujamojo biudžeto komunikacija ir sklaida – komunikacijos ir sklaidos strategijos kūrimo principai ir žingsniai, suinteresuotųjų šalių analizė, komunikacijos tipai, strateginė partnerystė komunikacijos ir sklaidos tikslais ir kt.
04 Dalyvaujamojo biudžeto sudarymo techninės priemonės – dalyvaujamojo biudžeto ypatybių, priemonių ir pavyzdinės sandaros rinkinys dalyvaujamojo biudžeto įrankio sudarymui, taip pat geriausios praktikos pavyzdžiai ir medžiaga, skirta savarankiškam studijavimui.
05 Dalyvaujamojo biudžeto bandomieji – dalyvaujamojo biudžeto status quo Baltijos jūros regiono šalyse ir „EmPaci“ projekto dalyvaujamojo biudžeto bandomieji procesai, vykdomi šiame projekte dalyvaujančiose šalyse (Suomijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje).
06 Mokymo vadovas – gairės, kaip rinkti šaltinius ir organizuoti mokymus apie dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimą, „EmPaci“ mokymo patirtis ir paaiškinimai apie instruktorių mokymo metodą.
Kiekvienas interaktyvaus vadovo skyrius atskleidžia „EmPaci“ projekto tyrimus ir praktines intervencijas. Tai vizualiai patraukli ir patogi priemonė – vadove pateikiama tekstinė, vaizdinė ir audiovizualinė mokymosi medžiaga, skirta naudoti skirtinguose mokymosi apie dalyvaujamąjį biudžetą etapuose.
Skiltyje „Orgware“ pateikiama medžiaga ir vaizdo įrašai ne tik anglų, bet ir nacionalinėmis projekto partnerių kalbomis. Be to, šiame vadove galima susipažinti su ataskaitomis, įrankiais ir gairėmis, parengtomis vykdant kitas į dalyvaujamąjį biudžetą orientuotas iniciatyvas.
Išbandykite ir sužinokite, kaip interaktyvus vadovas gali padėti patenkinti jūsų poreikius!
2021 m. gruodžio mėn. oficialiai užbaigus „EmPaci“ projektą, jis bus palaikomas per tarptautinį tinklą „PBbase“, kurio tikslas – padėti dalytis informacija ir patirtimis apie dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimą įvairiose vietinėse aplinkose.
„PBbase“ tinklo naujienas galima sekti LinkedIn PBbase paskyroje arba PBbase YouTube kanale, kuriame rasite rinkinį mokomosios medžiagos apie dalyvaujamąjį biudžetą ir „EmPaci“ projekto pristatymų įvairiomis kalbomis įrašus.
Norėdami daugiau sužinoti apie projektą, apsilankykite mūsų svetainėje www.empaci.eu. Jeigu Jūs norėtumėte gauti paramos plėtojant savo dalyvaujamąjį biudžetą, susisiekite su savo šalies ar artimiausiu „EmPaci“ partneriu arba užmegzkite ryšius „PBbase“ tinkle.
Rašyti komentarą