Nasrėnų senelių globos namai

Kretingos rajone, Nasrėnuose, įkurtų senjorų globos namų durys jau atsivers gyventojams (4)

Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ iniciatyva, ramioje vietoje, šalia Vyskupo M. Valančiaus gimtinės muziejaus, jo garbei pasodinto ąžuolyno, renovuotas buvęs senelių globos namų pastatas, kuriame įsikūrė Nasrėnų bendruomeniniai senjorų namai.

Trumpalaikė ir ilgalaikė socialinė globa bus teikiama 17 asmenų. Vasarį planuojama priimti pirmuosius gyventojus, pirmumo teisė – Kretingos rajono savivaldybės gyventojams.

Rūpinimasis pagyvenusiais žmonėmis – nelengvas kelias, reikalaujantis atsidavimo, atjautos ir kantrybės. Naujai suburto kolektyvo tikslas, dirbant vieningai ir atsakingai, sukurti namų šilumą ir jaukumą.

Nasrėnų bendruomeniniuose senjorų namuose vykdysime stacionarinę trumpalaikę ir ilgalaikę pagyvenusių ir neįgaliųjų asmenų globą, apgyvendinsime senyvo amžiaus žmones, senyvo amžiaus ar suaugusius asmenis su sunkia negalia, išskyrus psichinę negalią, kuriems būtina nuolatinė priežiūra“, – teigė projekto iniciatorė Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ pirmininkė Jūratė Mačernienė.

Bendruomeniniai senjorų namai įsikūrę itin strategiškai patogioje vietoje tarp Salantų (10 km) ir Kretingos (23 km) miestų, šalia Valstybinės reikšmės kelio Nr. 226 Kartena–Kūlupėnai–Salantai. Įstaigą galima pasiekti ir viešuoju transportu. Autobusai iš Salantų ir Kretingos kursuoja kasdien, o stotelė yra vos 200 m nuo senjorų namų.

Gyventojų patogumui, siūlomi du vienviečiai, šeši dviviečiai ir vienas trivietis kambarys su atskiromis asmens higienai skirtomis patalpomis, daugiafunkcinėmis lovomis, reikalingais baldais.

Dviejų aukštų pastate patogiam judėjimui užtikrinti įrengtas naujas neįgaliųjų keltuvas, pirmame ir antrame aukštuose įrengtos poilsio zonos.

Kiekvienam globos gyventojui yra svarbi ir jį supanti aplinka, todėl lauke planuojama pastatyti uždarą įstiklintą lauko pavėsinę, kurioje būtų galima bendraujant mėgautis maloniu vaizdu, stebėti aplinką.

Nasrėnų bendruomeninių senjorų namų gyventojams medicininę priežiūrą užtikrins Kretingos rajono savivaldybės viešoji įstaiga Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centras.

Registracija tel. +370 616 53867, Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė.

 

Nereiktų susidaryti išankstinę nuostatą. Jeigu kam teko patirti neigiamas emocijas, tai bendruomenės tikslas kardinaliai pakeisti šią nuostatą. Linkiu stiprybės jiems nelengvame kelyje. O turintieji poreikį gali pasiskambinti nurodytu telefonu, kol nepradėta veikla , susiderinti, susitikti, apžiūrėti ir įsitikinti kas pasikeitė, kaip bus. Tikiu, kad naujas šeimininkas šluos su nauja šluota.
skaitytoja, 2022-01-17 15:31
Nenoriu bloga pranašauti, bet viskas bus po senoves taisikles.
Alvydasn, 2022-01-16 20:26
Geras, pametė raktus, db pakeitė širdelę, atrakino, ir tai, "naujai atvėrė" o "vidus" po senovei liko.
Jorgis, 2022-01-14 23:31
Sidebar placeholder