A. Bilotaitė prasitarė apie galimą judėjimo ribojimų švelninimą

A. Bilotaitė susitiks su Lietuvos ir Lenkijos pasieniečiais, Kapčiamiesčio bendruomene

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį lankysis Kapčiamiesčio užkardoje, susitiks su miestelio bendruomene bei trijų sienų sankirtoje – su Lietuvos ir Lenkijos pasieniečiais.

„Susitiksime su pasienio pareigūnais, kurie šiuo metu saugo vieną jautriausių pasienio ruožų. Situacija Lietuvos pasienyje kol kas yra rami, tačiau, kol angarai Baltarusijoje pilni migrantų, netyla neramumai Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje – nusiraminti anksti – režimas bet kada gali pakartoti organizuotas atakas, todėl turime būti pasirengę“, – BNS atsiųstame komentare sakė ministrė.

„Kartu baigėsi nepaprastosios padėties antra savaitė, tad noriu tiesiogiai iš vietos gyventojų išgirsti, su kokiais klausimais jie susiduria gyvendami nepaprastosios padėties zonoje“,– pridūrė ji.

Po susitikimų numatyta ministrės spaudos konferencija Kapčiamiestyje.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiams buvo suteikta teisė apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti migrantus, į Lietuvą neįleista 7,4 tūkst. asmenų.

Į Lietuvą neteisėtai pavyko patekti beveik 4,2 tūkst. migrantų, daugelis jų sieną kirto iki rugpjūčio.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Ties Baltarusijos siena su Lenkija susitelkus gausiam skaičiui migrantų, Seimas Lietuvos pasienyje mėnesiui įvedė ir nepaprastąją padėtį.

Sidebar placeholder