A. Kubilius COVID kapinių „garbės lentoje“ siūlo iškalti ir G. Nausėdos pavardę

(5)

Buvęs premjeras, dabar Europos Parlamento narys Andrius Kubilius griežtai pasisakė apie prezidentą Gitaną Nausėdą. Pasak konservatoriaus, prezidento ir dar kelių žinomų asmenų (esą manipuliuojančių rinkėjais) pavardės turėtų būti iškaltos „COVID kapinėse“, kur būtų tūkstančiai kryželių, žyminčių mirusius nuo koronaviruso. 
 

Savo feisbuko paskyroje europarlamentaras klausia: „Lieka neatsakytas klausimas apie atsakomybę tų visuomenės lyderių, kurie dėl įvairių priežasčių renkasi populistinį kalbėjimą ir užmiršta apie savo žodžių sąsajas su žmonių gyvybėmis.

Su konkrečių žmonių gyvybėmis, kurios priklauso tik nuo to, ar tie žmonės apsispręs skiepytis.“ 

Ir pats netrukus atsako, kad tai susiję su artėjančiais Seimo ir prezidento rinkimais. 

„Šiandien yra nesunku prognozuoti, kad būsimuose prezidento rinkimuose 2024 metais dėl panašių rinkėjų balsų konkuruos dabartinis prezidentas G. Nausėda, šiandieninis Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

Jau šiandien ta konkurencija prasidėjo, prasidėjo populizmu prieš vakcinaciją.

Nesunku matyti ir tai, kad tokiame populizmo festivalyje, tik orientuotame į būsimus Seimo rinkimus tais pačiais 2024 metais, jau šiandien aktyviai dalyvauja ir Ramūnas Karbauskis bei Viktoras Uspaskichas su tokia pat populistine retorika ir kritika Vyriausybės įgyvendinamai vakcinacijos strategijai, kuri yra stebėtinai sėkminga.

Nenustebsime, jeigu būsimuose Seimo rinkimuose aktyviai dalyvaus ir dabartiniai antivakseriniai Šeimų maršo lyderiai ar jų “filosofiniai„ įkvėpėjai: nuo Nida Vasiliauskaitės iki Jurga Lago.

A. Kubilius siūlo įsivaizduoti, kad Lietuvoje gimsta visuomeninė iniciatyva ir atsiranda realios simbolinės „COVID kapinės“, su šimtais ir tūkstančiais kryželių, ant kurių būtų užrašyti vardai tų, kuriuos Lietuva prarado per šią pandemiją.

Ir ypač tų, kuriuos Lietuva prarado po to, kai jau buvo įmanoma juos apsaugoti prieinamomis vakcinomis.

„O šalia tų kryželių būtų įrengta didelė akmeninė lenta su paaiškinimu, kad šios pastarosios gyvybės yra prarastos tik vardan artėjančių prezidento bei Seimo rinkimų.

Ir po tokiu įrašu būtų iškalti vardai tų, kurių populistinio žodžio dėka šios gyvybės buvo prarastos, – rašo Europos Parlamento narys.

- Ir toje lentoje būtų iškalti tokie vardai: Gitanas Nausėda, Ignas Vėgėlė, Vilija Blinkevičiūtė, Ramūnas Karbauskis, Viktoras Uspaskichas, Nida Vasiliauskaitė, Jurga Lago. Ir kiti.“

„Politikoje mes galime pyktis, bartis, kritikuoti vienas kitą, netgi žmogiškai neapkęsti vienas kito.

Tačiau visada turime atsiminti savo atsakomybę platesnei visuomenei.

Šiuo metu tokioje atsakomybėje pačiu svarbiausiu lieka vienas aiškus, krikščioniškas principas: Nežudyk! Nežudyk savo žodžiu!

Nežudyk vardan politinės konkurencijos!“, – apibendrina A. Kubilius. 

Kaip žinia, praėjusią savaitę G. Nausėda pareiškė, kad dėl vakcinacijos buvo perlenkta lazda ir esą  forsuoto skiepijimosi buvo galima išvengti.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder