FNTT: klaipėdietis statybininkas įtariamas nuslėpęs 300 tūkst eurų pajamų

Aktualu savarankiškai dirbantiems: už darbą apsvaigus siūlomos baudos

Statistikos departamento duomenimis, 2020 metais Lietuvoje buvo virš 150 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų, tačiau jiems iki šiol nėra nustatyta administracinė atsakomybė už buvimą neblaiviu ar apsvaigusiu nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, vykdant savarankišką veiklą.

Beveik 25 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų teikia paslaugas statybos sektoriuje, kuris pasižymi neproporcingai dažnais nelaimingais atsitikimais, tačiau kontrolė, kaip jie laikosi darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų, kol kas nėra užtikrinama.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia įstatymų pakeitimus, kuriais būtų sudarytos sąlygos užtikrinti saugesnę darbo aplinką dirbantiems savarankiškai. 

„Svarbiausias šių pakeitimų tikslas – apsaugoti dirbančiuosius, nes į saugą ir sveikatą darbo metu būtina žiūrėti atsakingai. Nesilaikantys saugos kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems. Kartais saugumo reikalavimų nesilaikymas kainuoja brangiausią turtą – gyvybę“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse neįtvirtintos normos, nustatančios administracinių baudų dydžius savarankiškai dirbantiems asmenims už darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimus, taip pat už veiklos vykdymą esant neblaiviems ar apsvaigusiems.

Siūloma nustatyti, kad savarankiškos veiklos vykdymo metu buvimas neblaiviu ar apsvaigusiu užtraukia baudas, kaip ir darbuotojui bei darbdaviui.

Tikimasi, kad šie įstatymų pakeitimai padės išvengti nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder