Asmeninių švenčių dalyvių galimybių pasus turės tikrinti patys organizatoriai

Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė sako, kad paprastesnė situacija bus renginiuose ir maitinimo įstaigose – čia už paso patikrą bus atsakingi paslaugų teikėjai.

„Paslaugų teikėjas yra atsakingas už tai, kad būtų patikrintas galimybių pasas. Čia paprasčiau, kai kalbame apie renginį, maitinimo įstaigas“, – „Verslios Lietuvos“ renginyje antradienį sakė L. Ašoklienė.

„Kai kalbame apie asmenines šventes ir nuomą – jei sudaroma nuomos sutartis, tai turėtų būti numatyta, kad organizatorius būtų atsakingas, jog būtų patikrinti visi esantys asmenys, kad jie turi pasą. Jeigu kartais to nėra, tai atsakomybė tenka tam, kas suteikia paslaugą“, – aiškino ji.

Kalbėdamas apie galimybę Lietuvoje pasinaudoti galimybių pasu užsienio turistams, ekonomikos viceministras Vincas Jurgutis teigia, kad jiems galios popierinės skiepų pažymos.

„Jei nesi Lietuvos e. sveikatos sistemoje, tai galimybių pasas neturi iš kur paimti duomenų. Pereinamuoju laikotarpiu galios ir popieriniai dokumentai“, – sakė V. Jurgutis.

„Jeigu žmogus į Lietuvą atvyko su vakcinavimo pažyma, tai ta pažyma galiotų kaip alternatyva galimybių pasui ir bent šiuo laikotarpiu, kol nebus turbūt labai didelių turistų srautų, tai tuo dokumentu bus galima išsiversti“, – teigė viceministras.

Užsieniečiai, kaip ir šalies gyventojai, galės gauti daugiau paslaugų ir su neigiamu koronaviruso testu, tačiau jį turistai turės daryti savo lėšomis.

„Jei Lietuvoje atvykęs užsienietis be vakcinos norės naudotis veiklom, tai turės padaryti privačioje klinikoje savo lėšomis“, – sakė V. Jurgutis.

Anot jo, procesą vėliau turėtų palengvinti bendri Europos Sąjungos sprendimai, leisiantys „susikalbėti“ skirtingų šalių sistemoms.

V. Jurgutis ir L. Ašoklienė taip pat užsiminė, kad Vyriausybė gali priimti sprendimą dėl naktinių klubų ir baseinų atvėrimo pasą turintiems žmonėms.

Galimybių pasas, atversiantis daugiau paslaugų nuo koronaviruso pasiskiepijusiems, persirgusiems ar neigiamą testą turintiems žmonėms, pradės veikti kitą savaitę. Jį galės gauti visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų, jis bus susietas su e. sveikatos sistema.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skaičiavimais, birželio pradžioje beveik 1,5 mln. gyventojų jau galės naudotis galimybių pasu be testavimo.

Sidebar placeholder