Atsipalaidavo: Palangoje – tikra žmonių jūra (1)

Šilumos ir laisvės išsiilgę lietuvaičiai suplūdo į vasaros sostine vadinamą Palangą. Nors oficialiai lauko kavinės po karantino sušvelninimo pradėti veikti turėtų nuo balandžio 22 dienos, tačiau poilsiautojai atsipalaidavo ir sėdasi valgyti tiesiog prie lauko kavinių staliukų.

Šeštadienio pavakarę Basanavičiaus gatvėje ir prie Palangos tilto žmonių minios -- pravažiuoti su dviračiu ar paspirtuku -- sunki užduotis.

Termometro stulpeliams šoktelėjus iki 17 laipsnių ir kaitinant saulutei Palanga primena vasarą ir susidaro toks jausmas, kad karantino net nebūta: žmonės vaikšto išsiplikinę su marškinėliais be rankovių vienas šalia kito be kaukių, o prie kavinių susidariusios net spūstys. Dalis žmonių, nusipirkę maisto išsinešti, tiesiog sėdasi prie staliukų ir drąsiai užkandžiauja.

Poilsiautojų nebaugina ir su elektriniais rėdžiais patruliuojantys policijos pareigūnai. „Pavargome nuo tokio ilgo karantino. Kur tai matyta, kad pusmetį turime būti uždaryti lyg į gardus? Pagaliau galime vėl mėgautis saule, Baltijos jūros grožiu ir žmonių šypsenomis.

To buvome labai išsiilgę", -- kalbėjo Basanavičiaus gatvėje prie kavinės eilėje maisto išsinešimui laukiančios dvi vilniečių šeimynėlės. Jie pridūrė, kad nekantriai laukia, kada oficialiai prie staliukų galės mėgautis lauko kavinių maistu, eiti sportuoti į sporto klubus ir įsilieti į Teatrų pasirodymus. „Juk daug žmonių persirgo koronavirusu arba pasiskiepijo, tad jau turėtume po truputį grįžti į įprastą gyvenimą. Puikus to pavyzdys -- Anglija. Juk ten jau veikia sporto klubai, atidarytos kavinės. Kuo gi mes prastesni?" -- retoriškai klausia poilsiautojai.

Visgi sveikatos specialistai nuolat įspėja, kad pernelyg atsipalaiduoti dar anksti ir ragina poilsiautojus būti supratingiems ir dar turėti šiek tiek kantrybės. Baiminamasi, kad po tokių šiltų savaitgalių drastiškai nešokteltų COVID-19 susirgusiųjų skaičius..

 

Raktažodžiai
nesistebėkit, kad tiek susirgimų per parą. Pažiūrėkit foto.kiek matot žmonių su kaukėmis ???
nesistebėkit, 2021-04-18 20:17
Sidebar placeholder