Peticija, raginanti Dalią Grybauskaitę nekandidatuoti prezidento rinkimuose

Dalios Grybauskaitės pasiilgo ne visi: sukurta peticija, prašanti nekandidatuoti

(3)

„Vakaro žinios" skelbė, kad sukurta peticija, prašanti Dalią Grybauskaitę dalyvauti prezidento rinkimuose. Po ja surinkta jau 9000 parašų. Tačiau yra ir priešinga peticija - prašoma, kad D.Grybauskaitė rinkimuose nedalyvautų.

Tokią peticiją neseniai sukūrė aktyvus pilietis Raimondas Šimaitis. Kol kas ją pasirašė tik kiek daugiau nei 60 žmonių.

„Prašome jūsų šiuo Lietuvai sunkiu laikotarpiu nekandidatuoti prezidento rinkimuose. Prezidente jūs jau buvote, ką sugebate - jau žinome ir matėme, todėl prašome dar labiau nebloginti padėties Lietuvoje, o mėgautis oria senatve", - rašoma peticijoje.

Parašai bus renkami iki rugsėjo 25 d. Iki tos pačios dienos renkami parašai ir po peticija, kuri prašo D.Grybauskaitę dalyvauti rinkimuose.

Ši, plačiai nuskambėjusi peticija, sulaukė kritikos iš politikų.

Buvęs europarlamentaras ir Seimo narys Valentinas Mazuronis savo socialinio tinklo anketoje rašė, kad tokios iniciatyvos šiek tiek primena sovietmetį.

„Neturiu nieko prieš prezidentę D.Grybauskaitę, tačiau niekada negalvojau, kad daugiau nei per trisdešimt metų mes taip nedaug nutolome nuo „sovietinio" mentaliteto ir veiklos metodų. Kas tikite, kad tai spontaniškai kilusi iniciatyva?

Kad tai bandymas „patikrinti" mūsų visuomenę, tai yra akivaizdu", - rašė jis.

Seimo narė Agnė Širinskienė taip pat gana skeptiškai sutiko tokios peticijos idėją. „Peticijos.lt tuoj išspręs visus konservatoriams kylančius klausimus.

Pradedant lyderystės partijoje bei kandidatų į prezidentus stoka ir baigiat pavienių Seimo narių atskirais klausimais (dėl R.Morkūnaitės-Mikulėnienės parašus galima padėti iki rugsėjo 14 d., tai spėsit).

O jei rimtai - jau darosi gaila prezidentės D.Grybauskaitės, kurią ragintojai kandidatuoti pastatė į lygią padėtį visokiems celofanams bei anonimams, įtikėjusiems, kad ir į kanapes, kurie taip pat turi savo peticijas su parašais.

Kaip liaudies išmintis sako, kam priešai, kai yra tokie draugai", - rašė A.Širinskienė.

Reikia paminėti, kad jau sukurta ir peticija, kuri prašo prezidento rinkimuose dalyvauti Antaną Kandrotą-Celofaną. Kol kas ją pasirašė keturi žmonės.

A.Širinskienė pasidalijo dar viena įdomia peticija, kurios pavadinimas „Dėl Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės grožio".

Joje rašoma, kad pasirašiusieji nori „išreikšti savo pritarimą Radvilės Morkūnaitės-Mikulienienės pasirinkimui parodyti savo autentiškumą ir nepriekaištingą savivoką dėl grožio. Jinuolat teigia, kad svarbiausia yra vidinė harmonija ir tikėjimas savimi, o išvaizda neturi būti vienintelis kriterijus vertinant asmenį.

Toks požiūris yra sveikintinas ir mums atrodo, kad tai yra puikus pavyzdys visai visuomenei."

Tačiau jau kuris laikas paskelbtoje peticijoje palaikymo ne tiek ir daug - 7 parašai.

Advokatas Dominykas Vanhara, komentuodamas tikimybę D.Grybauskaitei dalyvauti rinkimuose, išreiškė abejonę, jog tai būtų realu.

„Pradėti reikėtų nuo to, kad D.Grybauskaitė yra labai saugius „statymus" mėgstanti politikė.

Ji nemėgsta rizikos, ji nemėgsta būti ne savo komforto zonoje.

Prisimenate kilusį skandalą, kai Grybauskaitė atsisakė atsakinėti į, berods, Latvijos žurnalisto klausimus, nes šis žurnalistas drįso jai užduoti klausimų, kurie nebuvo su ja suderinti?

Tai va, o per šią politinę kampaniją, jei ji sutiktų joje dalyvauti, Grybauskaitė prabangos sėdėti „stikliniame bokšte" jau nebeturėtų.

Turėtų važinėti susitikinėti su rinkėjais, turėtų dalyvauti laidose bei debatuose, kur jai tektų atsakinėti į įvairiausius klausimus, įskaitant ir tuos, kurie su ja suderinti nebūtų.

Trumpai tariant, turėtų daryti tai, ko ji daryti nemėgsta, švelniai tariant.

Be to, šiandien D.Grybauskaitė turi tam tikrą „aureolę". Ji yra pirmoji moteris - prezidentė, pirmoji, kuri buvo išrinkta prezidente pirmame ture ir pirmoji, kuri iš karto buvo perrinkta II kadencijai.

Ši jos „aureolė" jai leidžia bet kada išeiti į viešumą ir bet ką sukritikuoti ar net sumaišyti su žemėmis, žinant, kad toks jos viešas išstojimas bus sutiktas su pagarbia baime.

O kas nutiktų, jei D.Grybauskaitė kandidatuotų, bet pasirodytų prastai? Tuomet visa jos „aureolė" dingtų", - svarsto advokatas.

„Vakaro žinios" primena, kad internetinės peticijos neturi teisinių galių, tai yra žmonių nuomonės išreiškimo formą, į kurią politikai atsižvelgti neprivalo.

Tačiau matant gyventojų aktyvumą, tam tikras moralinis paskatinimas sureaguoti gali būti.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder