Seimo narys

Darbo grupė imsis demografijos, migracijos ir darbo rinkos problemų

 Kitą savaitę į pirmąjį posėdį rinksis Seimo valdybos sprendimu sudaryta dvylikos narių darbo grupė, iki birželio 30 d. teiksianti siūlymus ilgalaikei demografijos ir migracijos politikai formuoti ir darbo rinkos problemoms spręsti.

Pasak darbo grupės vadovo, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Justo Džiugelio, situacija darbo rinkoje tendencingai blogėja daug metų.

„Rimtos problemos šalies darbo rinkoje yra tiesiogiai susijusios su labai komplikuota Lietuvos demografine situacija, su emigracijos ir imigracijos iššūkiais. Ieškosime darbo rinkos rezervų viduje, galvosime, kaip Lietuvą padaryti patrauklesnę globalios talentų konkurencijos kontekste, svarstysime, kaip mažinti nereikalingos biurokratijos naštą, pritraukiant darbo jėgą iš trečiųjų šalių. Tikimės rasti sprendimus darbuotojų trūkumo mažinimui artimoje perspektyvoje, galvosime apie ilgalaikę demografijos ir migracijos politiką“, – sako J. Džiugelis.

Darbotvarkėje numatyti svarstyti kompleksiniai sprendimai dėl nelegalaus darbo, šešėlinės ekonomikos mažinimo, skatinimo programos Lietuvos piliečių grįžimui iš emigracijos ir asmenų ilgesniam dalyvavimui darbo rinkoje; trečiųjų šalių piliečių laikino įdarbinimo sąlygų; neįgaliųjų socialinės integracijos gerinimo. Bus teikiami siūlymai ir dėl įstatymų pakeitimų, reikalingų šiems procesams vykdyti.

Darbo grupė ketina aktyviai bendradarbiauti su socialiniais partneriais – valstybės institucijomis, verslo konfederacijomis ir asociacijomis, profsąjungomis, ekspertais.

Seimo valdybos sudarytoje darbo grupėje dirbs Seimo nariai J. Džiugelis (vadovas), Dalia Asanavičiūtė, Andrius Bagdonas, Rasa Budbergytė, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Asta Kubilienė, Deividas Labanavičius, Mindaugas Lingė, Monika Ošmianskienė, Jonas Pinskus, Lukas Savickas ir Kazys Starkevičius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder