Vyriausybė pratęsė judėjimo kontrolę tarp savivaldybių iki sausio pabaigos

Dulkys: judėjimo apribojimų nuo trečiadienio nebeliks (1)

Ministrų kabinetas antradienį nesirinko į posėdį svarstyti judėjimo ribojimų tarp savivaldybių, kaip buvo planuota. Vietoje to buvo surengtas neformalus ministrų pasitarimas. Po jo surengtoje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė naujausią informaciją apie epidemiologinę situaciją šalyje. Jis pranešė, kad nuo trečiadienio baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių.

„Šiandien norėčiau pakalbėti dviem temomis. Ir, matyt, tai būtų dvi pagrindinės žinutės. Tai viena susijusi su judėjimo tarp savivaldybių. O kita – sprendiniai dėl vakcinacijos spartinimo“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

„Nuo vidurnakčio yra atveriamas judėjimas tarp visų savivaldybių. Šis ribojimas buvo grąžintas ribotam laikui, per Velykas. (…) Vyriausybė priėmė sprendimą šio ribojimo netęsti“, – sakė ministras A. Dulkys.

Pasak jo, toliau pandemijos valdymui planuojama pasitelkti testavimą ir vakcinavimą bei tikimasi visuomenės sąmoningumo.

Ministras teigė, kad dabar reikia veikti 3 kryptimis.

„Nuo tam tikrų draudimų ir ribojimų pereiname, prie veikimo. Norėtųsi, kad veiktume 3 kryptimis: kuo kokybiškesnis ir spartesnis testavimas, kuo spartesnis vakcinavimas ir pačios visuomenės palaikymas. Reikia laikytis visų rekomendacijų“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Jis pabrėžė, kad jei visos 3 kryptys bus naudojamos, galima suvaldyti ligos plitimą.

„Nutarėme plėsti galimybes, spartinti vakcinaciją. Ir šią savaitę įjungsime paralelinį greitį – išnaudojant „AstraZenecos“ ar „Vaxzevria“ likučius, pradėsime vakcinuoti didelius kolektyvus, dideles įmones“, – sakė A. Dulkys.

Jis teigė, kad šiuo metu yra nesunaudota apie 60 tūkst. nepanaudotų šios vakcinos dozių.

Taip pat skiepytis nuo koronaviruso bus galima ir vaistinėse.

Raktažodžiai
https://www.youtube.com/watch?v=nS5PLhI4mfA&t=4s
Gintaras, 2021-04-06 14:56
Sidebar placeholder