Gabrielius Landsbergis: Lietuvos gynybos biudžetas dar šiemet gali siekti 3 proc. BVP

(2)

Valdančiųjų lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad Lietuvos gynybos biudžetas dar šiemet gali siekti 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Aš nenustebčiau, jei šiais metais pasieksime 3 procentus. Yra tokių variantų“, – žurnalistams Seime sakė užsienio reikalų ministras.

„Šių metų papildomi finansavimai yra svarstomi“, – pridūrė jis.

Taip jis kalbėjo į Seimą atkeliavus Gynybos fondo paketui, kuris artimiausiais metais leistų padidinti šalies gynybos finansavimą.

„Paketas, kuris yra svarstomas, yra pateiktas, visa savo apimtimi jis mus ganėtinai stipriai virš 3 proc. BVP pastatytų. Manau, kad mes artėjame į 3,5 ar 3,2 procento BVP. Tai Lietuvą pastatytų į top tris tarp NATO valstybių“, – sakė G. Landsbergis.

Pakeitimais papildomų lėšų gynybai ketinama surinkti vienu punktu, iki 16 proc., didinant pelno mokestį, nuo 5 iki 6 proc. padidinant mažų įmonių lengvatinį pelno mokestį, įvesti vadinamąją 6 centų „gynybos dedamąją“ (5 centų akcizas ir 1 cento PVM) automobilių kurui, papildomai didinti alkoholio ir tabako akcizus.

Be to, siūloma nuo 45 tūkst. iki 20 tūkst. eurų mažinti metinių pajamų ribą dirbantiesiems su verslo liudijimu, o tai reiškia, kad dalies smulkių verslininkų apmokestinimas didėtų. 

Tarp paketo siūlymų – atsisakyti specialių pelno mokesčio lengvatų draudimo ir sveikatos sektoriams bei automobilių atskaitos ribojimo, susieto su žalumu. Pataisos numato, kad iš pajamų būtų atskaitoma 75 tūkst. eurų lengvųjų automobilių įsigijimo ir nuomos išlaidų, jeigu jų išmetamas anglies dioksido (CO2) kiekis lygus nuliui, ir 10 tūkst. eurų, kai CO2 viršija 200 gramų kilometrui. 

G. Landsbergis tvirtino, kad tai leistų vykdyti reikšmingus pirkimus ateinančiais metais.

Reaguodamas į dalies parlamentarų kritiką dėl Vyriausybės siūlymų, jis tvirtino, kad balsuojant prieš tam tikras paketo dalis kariuomenė prarastų dalį planuojamų papildomų įsigijimų.

„Balsuojant prieš tam tikras dalis, turime suprasti, kad prie tam tikros dalies yra pririštas konkretus įsigijimas“, – sakė konservatorių lyderis.

Gynybos finansavimą politikai nori didinti siekiant kariuomenėje greičiau kurti diviziją, iki 2027 metų priimti Lietuvoje Vokietijos brigadą ir pasirengti visuotiniam šaukimui.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder