Gali nebelikti dalies geležinkelių maršrutų. Minimas ir maršrutas Klaipėda – Šilutė

Susisiekimo ministerijai ir „Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo įmonei „LTG Link“ ruošiantis pasirašyti sutartį 2023–2032 metų laikotarpiui. Dalis Lietuvos savivaldybių sulaukė pasiūlymų susimokėti, jei nori, kad per jas einantys nuostolingi maršrutai išliktų.

Centrinės valdžios atstovai pabrėžia, kad derybos vis dar vyksta.

Pavyzdžiui, Radviliškio savivaldybė gavo raštus dėl keturių maršrutų, už kuriuos bendrai kasmet turėtų sumokėti 227 tūkst. eurų. Panašūs kvietimai į trišalę diskusiją buvo išsiųsti Rokiškio, Radviliškio, Šiaulių, Akmenės, Mažeikių, Panevėžio, Klaipėdos ir Šilutės savivaldybėms. Šių savivaldybių teritorijose tęsiasi maršrutai Klaipėda – Šilutė, Radviliškis – Mažeikiai, Šiauliai – Mažeikiai, Šiauliai – Rokiškis, Šiauliai –Panevėžys ir Radviliškis – Šiauliai.

Galimybė savivaldybėms prisidėti prie viešojo susisiekimo finansavimo yra numatyta Geležinkelių transporto kodekse. „LTG Link“ neprašo priemokos, bet pasidalina vertinimu, koks galėtų būti atitinkamų savivaldybių indėlis, jei jos turėtų poreikį tęsti tuos maršrutus, kurie neatitinka Vyriausybė kriterijų. Šiuo raštu pirmiausia yra kviečiama į trišalę diskusiją tarp savivaldybių, Susisiekimo ministerijos ir „LTG Link“. Galimi sprendimai svarstomi, o šiuo metu visi vykdomi maršrutai yra tęsiami.

Ateityje „LTG Link“ turėtų vykdyti tuos maršrutus, kurie bus įtraukti į viešųjų keleivių vežimo geležinkelių transportu vietiniais maršrutais paslaugų sutartį 2023–2032 metų laikotarpiui. Šią sutartį su Susisiekimo ministerija bendrovė „LTG Link“ tikisi pasirašyti šiemet.

Viešųjų keleivių vežimo geležinkelių transportu paslaugų koeficientai savivaldybėms vertinami pagal atitinkamos savivaldybės teritorijai tenkantį maršruto kilometrų skaičių.

Subsidijavimu siekiama žmones skatinti dažniau naudotis viešuoju transportu ir taip prisidėti prie ES žaliojo susitarimo tikslų bei aplinkos taršos mažinimo, o Lietuvoje iki 2030 metų traukiniais per metus siekiama pervežti 10,7 mln. keleivių.

Kokia bus Šilutės rajono savivaldybės nuomonė, informuosime vėliau.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder