Gavę tokią SMS jokiu būdu nespauskite nuorodų, o jei taip padarėte – nedelsiant susisiekite su banku ir policija

Atsiuntę suklastotą SMS žinutę sukčiai bando gauti prisijungimo prie interneto banko duomenis ir pasisavinti svetimas lėšas.

Organizatorių nuotr.

„Raginame klientus būti budrius ir jokiu būdu neatidaryti SMS žinutėmis siunčiamų aktyvių nuorodų į interneto banką bei nevesti savo prisijungimo duomenų.

Atidarius interneto svetainę visada svarbu patikrinti naršyklės adreso lauką ir įsitikinti, kad tai yra oficiali interneto banko svetainė“, – sako SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė.

Organizatorių nuotr.

Atsiuntę suklastotą SMS žinutę sukčiai bando gauti prisijungimo prie interneto banko duomenis ir pasisavinti svetimas lėšas.
Skaitytojos nuotr.

Svarbu žinoti, kad šiuolaikinėmis technologijomis besinaudojantys sukčiai gali atsiųsti SMS žinutę, nurodę bet kokį siuntėjo vardą – tai gali būti ir valstybinės institucijos, ir banko pavadinimas.

Kadangi telefonai žinutes grupuoja pagal siuntėjo vardą, tokia žinutė gali sukelti pasitikėjimą, nes gavėjo gali būti matoma kaip gauta neva iš banko ir telefono sugrupuota su ankstesniu tikru susirašinėjimu su banku.

SEB primena, kad pats bankas klientams žinutėse nesiunčia aktyvių nuorodų į interneto banką, taip pat nesiunčia sutrumpintų nuorodų (//bit.ly).

SEB bankas primena svarbiausius patarimus, padedančius išvengti finansinių sukčių pinklių:

Neatskleiskite duomenų. Jokia teisėtai veikianti institucija ar organizacija iš gyventojų neprašo vartotojų duomenų, mokėjimo kortelės ar programėlės „Smart-ID“ kodų. Bet koks prašymas tokią informaciją suteikti turėtų būti rimtas įspėjimas suklusti.

Nespauskite nuorodų SMS žinutėse. Būkite itin atidūs, jeigu žinutės siuntėjai prašo atidaryti pateikiamą nuorodą. Tokiomis nuorodomis dažnai nukreipiama į netikrą interneto puslapį, skirtą duomenims surinkti.

Būkite budrūs.

Visada kritiškai vertinti gaunamus SMS pranešimus, kuriuose yra prašymai atidaryti nuorodą, įvesti prisijungimo prie interneto banko duomenis.

Įspėkite savo artimuosius.

Atkreipkite savo artimųjų, ypač vyresnių, dėmesį į suaktyvėjusį sukčiavimą.

Praneškite bankui ir policijai. Jei vis dėlto asmeninė informacija buvo suteikta tretiesiems asmenims, apie tai svarbu kuo greičiau pranešti savo bankui ir kreiptis į policiją.

Tai reikėtų daryti skambinant trumpuoju numeriu 112, bet jokiu būdu patiems nesikreipti iš galimų sukčių gautuose SMS žinutėse nurodytais kontaktais.

Organizatorių nuotr.

Sidebar placeholder