I. Šimonytė: suprantame, kad pagrindinė rizika kyla ne iš to, kad veikia kirpyklos ar parduotuvės

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pagrindinė rizika dėl augančių susirgimų skaičiaus kyla ne dėl veikiančių parduotuvių ar kirpyklų, o dėl žmonių kontaktų intensyvėjimo. Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad tuo atveju, jei pavyktų sumažinti sergamumą koronavirusu, būtų galima grįžti prie diskusijų, kaip atlaisvinti kitas veiklas.

„Veiklų uždaryti nesiūlome. Nors karantinas yra pratęstas, bet jis yra pratęstas dabar galiojančiomis sąlygomis. Suprantame, kad pagrindinė rizika kyla ne iš to, kad veikia kirpyklos ar parduotuvės, o iš žmonių kontaktų intensyvėjimo“, – spaudos konferencijoje sakė I. Šimonytė.

Ji pridūrė, kad daug verslų skrupulingai laikosi reikalavimų.

„Matome, kad daug verslų, ypač mažesniųjų, tikrai skrupulingai laikosi tų reikalavimų, kurie nustatyti veiklai vykdyti, ir esame jiems už tai labai dėkingi“, – sakė ministrė pirmininkė.

Pasak I. Šimonytės, su ekspertų taryba ir verslo asociacijomis bus aptariama, kokios papildomos saugumo sąlygos galėtų būti nustatytos, įvertinus tai, kad priešvelykinis laikotarpis apsipirkimų požiūriu gali tapti intensyvesnis.

„Labai norėčiau, kad mes išnaudotume švenčių laikotarpį, prieššventinį laikotarpį šiokiam tokiam stabtelėjimui ir tuo būdu padėtume patys sau sumažinti trečios bangos aukštį, kadangi tos bangos pasekmės bus ligoninių lovos, kurias reikės vis daugiau atiduoti COVID–19 gydymui, ypač galimai reanimacijos lovų, kurių skaičių papildyti nėra labai lengva, o tiksliau sakant, labai sunku“, – nurodė I. Šimonytė.

A. Dulkys: jeigu sergamumas nustotų augti, galėtume sugrįžti prie diskusijų, kaip saugiai atverti kitas veiklos sritis

A. Dulkys sakė, kad panašu, jog didžiausią poveikį sergamumo rodikliams Lietuvoje daro koronaviruso atmainos.

„Jeigu manytume, kad atlaisvintos veiklos turėjo poveikį, matyt, būtume ėmęsi konkrečių priemonių. Panašu į tai, kad didžiausią poveikį daro į Lietuvą atkeliavusios atmainos, nes jos turi ir didesnį sklidimo greitį“, – sakė A. Dulkys.

„Vienintelė konkreti tikslinė priemonė yra mums tiesiog susikaupti ir tam tikrą ne tokį jau ilgą laiką paimti ir sumažinti visiems kontaktus“, – pridūrė ministras.

Jo teigimu, jeigu sergamumą pavyktų sumažinti, būtų grįžtama prie diskusijų, kaip saugiai atverti kitas veiklas.

„Dirbame su visais sektoriais prie papildomų ir kitų saugos priemonių. Jeigu pavyktų pasiekti rezultatą ir sergamumas sustotų augti, galėtume sugrįžti prie klausimų, kaip saugiai atverti kitas veiklos sritis, kurios šiuo metu dar nėra atvertos“, – sakė A. Dulkys.

Vyriausybė penktadienį nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio 30 dienos, atnaujinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių.

Šiuo metu leidžiama veikti kirpykloms, atskirą įėjimą iš lauko turinčioms parduotuvėms, galerijoms, muziejams.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Sidebar placeholder