Įsigaliojo rinkimų agitacijos draudimas

Gegužės 26 d. vidurnaktį, likus 7 valandoms iki antrojo prezidento rinkimo turo, įsigalioja rinkimų agitacijos draudimas.

Jis prasideda gegužės 26 d. 00.00 val. ir tęsis iki 20 val. – balsavimo rinkimų dieną pabaigos. 

Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formas ir priemones, draudžiama likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

Išimtys taikomos išorinei politinei reklamai, ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui iškabintai ne arčiau kaip 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Tokiu atveju, kai rinkimų agitacijos stendai, plakatai yra arčiau kaip 50 metrų nuo pastato, kur yra balsuojama, jie turi būti pašalinti.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad rinkėjai gali neatlygintinai skelbti įrašus, kurie nelaikomi rinkimų agitacija. Publikuoti socialiniuose tinkluose, kad rinkėjas ruošiasi balsuoti, kviečia balsuoti kitus arba jau pabalsavo taip pat galima.

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, įrašai apie jų svarbą valstybės ir tautos gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičiaus paskelbimas, dokumentai, kuriuos būtina turėti balsuojant, kita informacija, kuria nėra raginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą.

ELTA primena, kad pagrindinė prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo diena yra gegužės 26 d., sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.

Kaip ir prieš penkerius metus, antrajame rinkimų ture susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė.

Antro rinkimų turo metu šalies prezidentu bus išrinktas tas kandidatas, kuris surinks daugiau rinkėjų balsų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder