Rastas prieš 25 metus dingęs be žinios ir paskelbtas mirusiu Lietuvos pilietis

Įtarimai dėl riaušių prie Seimo pareikšti jau 85 asmenims – prokuratūra (2)

Įtariamųjų dėl riaušių prie Seimo skaičius išaugo iki 85, penktadienį pranešė prokuratūra.

Tyrimo metu atliekant kratas įtariamųjų gyvenamosiose patalpose, pas kelis riaušių dalyvius rasta, manoma, nelegaliai laikomų šaunamųjų ir nešaunamųjų ginklų.

„Jiems pareikšti įtarimai ir dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis bei dėl neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais“, – nurodoma pranešime.

Daugumai iš 85 įtariamųjų skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Vienam asmeniui iki 2022-ųjų kovo skirtas namų areštas, dar vienam įtariamajam – intensyvi priežiūra iki ateinančių metų sausio vidurio.

Šiame tyrime nukentėjusiaisiais pripažinti 26 asmenys, du iš jų – Seimo nariai.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo rugpjūčio 10-osios vakarą.

Tą dieną apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui, dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder