Jurgita Žemaitytė: Skurdo veidas pagal Briuselio matmenis

Naujausia apklausa skelbia, jog vis daugiau Lietuvos gyventojų negali įpirkti maisto produktų.

Vasario duomenimis, 14,3 proc. žmonių trūko pinigų maistui, o 19,5 proc. - lėšų būsto nuomai ar komunaliniams mokesčiams. Skaičiai graudūs, bet yra ir kita šio medalio pusė - tik dalis šių žmonių yra skurdžiai valdžios akimis.

Vaizdelis vienoje nedidelėje Vilniaus miegamojo rajono „Maximoje". Prie kasos stovi normaliai apsirengusi, lūpas oranžine spalva pasiryškinusi pensinio amžiaus moteriškė, kiek pabrinkusiu veidu.

Na, ne jaunuolė, gal ligos kamuoja ar nemiga. Prie kasos pensininkė dėlioja prekes, dviem atskirom krūvelėm.

Pirmojoje - kopūstas, faršas, pomidorų padažas, ryžiai... Spėju, pietums bus balandėliai.

Antroje krūvoje - 0,7 l degtinės, du bambaliai alaus ir tokie pat du bambaliai 8 prom. kažkokio žalio kokteilio. Tikriausiai, kad balandėlius geriau virškintų.

„Ne tavo reikalas", - pasakysit jūs. Ir tikrai būtų ne mano, jei ne faktas, jog už pirmą krūvelę pensininkė pageidauja atsiskaityti socialine kortele. O kasininkė, jai net nespėjus pabaigti sakinio, pritariamai linksi.

Taigi iš socialinės kortelės, kuri nuo šių metų dalinama vargingai gyvenantiems žmonėms, moteriškė oranžinėm lūpom atsiskaito už maisto produktus, o gėrimus perka iš savų!

Kaip patogu! Briuselio parama palengvina išgyvenimo naštą, pačiam belieka pasirūpinti svaigiomis pramogomis!

O tuo metu jauna moteris su maža mergyte stovi prie paskutinės galiojimo dienos prekių. Varto vaikiškos varškytės indelį, ima sriubai skirtą mėsos rinkinį ir batoną, kuriam taikoma 50 proc. nuolaida.

„Žiūrėkit, jau kraštas pelyti pradėjo," - sakau jai, nes pati tą batoną jau laikiau rankose. „Nieko, nupjausiu. Gera kaina", - atsako moteris.

Pagalvoju, jog geriau tą socialinę kortelę išduotų jai. Bet tikriausiai nepriklauso. Jei pajamos vienam žmogui viršija 264 eurų per mėnesį - turi suktis pats. Briuselio parama tavęs skurdžiumi nelaiko.

Pamąstymui radau ištrauką apie Europos Parlamento narių dienpinigius.

„Dienpinigiai (350 eurų per dieną) yra fiksuoto dydžio suma, padengianti EP nario apgyvendinimo, maitinimo ir susijusias išlaidas kiekvieną oficialaus darbo Europos Parlamente dieną."

Nepalyginami dalykai? Aišku, kad nepalyginami.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder