Karantinas pasibaigė, o įpročiai liko tie patys: kodėl einant į vaistinę reikalingas asmens dokumentas?

Karantinas pasibaigė, o įpročiai liko tie patys: kodėl einant į vaistinę reikalingas asmens dokumentas?

(4)

Jau praėjo kone trys metai nuo pirmojo karantino įvedimo Lietuvoje, kai kardinaliai pasikeitė mūsų įpročiai ne tik namų ar darbo rutinoje, bet ir lankantis vaistinėse. Nors ekstremalioji padėtis šalyje atšaukta jau ganėtinai seniai, „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad pastarieji metai išties pakeitė gyventojų įpročius bei primena, kodėl svarbu einant į vaistinę turėti asmens dokumentą.
 

Svarbus asmens dokumentas

Karantino metu buvo palengvinta receptinių vaistų išdavimo tvarka vaistinėse, todėl pacientams pakakdavo padiktuoti savo asmens kodą, pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė.

Ji pabrėžia, kad pasibaigus ekstremaliajai situacijai, receptinius vaistus ir vėl galima įsigyti tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

„Prasidėjus COVID-19 pandemijai pakakdavo vaistininkui padiktuoti savo asmens kodą. Visgi pasibaigus ekstremaliajai situacijai pagal SAM nustatytą tvarką visuose vaistinių tinkluose prieš įsigyjant receptinį vaistą reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Būtent dokumento pateikimas vaistininkui padeda užtikrinti, kad nebūtų pasinaudota kito asmens duomenimis, norint įsigyti receptinių vaistų. Ir iš tiesų, vaistininkams yra tekę susidurti su atvejais, kai žmonės, atėję be dokumento ir vien padiktavę asmens kodą, bandydavo gauti receptinius vaistus, kurie iš tikrųjų nėra jiems paskirti“, – pasakoja J. Aleknienė.

Kaukės ir paprasčiausiai peršalus

Atlaisvinus apsauginių kaukių dėvėjimo reikalavimus labai greitai atsisveikinome su įpročiu jas nešioti, pastebi vaistininkė. Anot jos, pastaruoju metu vaistinėse neretai tenka sulaukti sergančių pacientų, kurie pamiršo užsidėti šią apsaugos priemonę.

„Karantino metu ne tik įpratome dėvėti apsaugines veido kaukes, bet ir sunegalavę dažnai apsispręsdavome likti namuose.

Visgi atlaisvėjus karantino ribojimams labai greitai sugrįžome prie senųjų įpročių – vis rečiau pajutę peršalimo simptomus liekame namuose, o viešose vietose nebedėvime apsauginių kaukių net kai jaučiamės prastai.

Visgi, jeigu nesate įsitikinę – jūs peršalote, o gal susirgote gripu arba koronavirusu – saugokite save ir artimuosius bei dėvėkite kaukes atvykdami į vaistinę įsigyti svarbiausių vaistų gydymuisi.

Nes visgi būtent kaukės yra viena patikimiausių apsaugų nuo užsikrėtimo virusinėmis ligomis“, – pataria vaistininkė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder