Kauno taryba spręs dėl mokesčio už vaikų darželius suvienodinimo visų vaikų tėvams

Kauno taryba spręs dėl mokesčio už vaikų darželius suvienodinimo visų vaikų tėvams

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį spręs, ar nustatyti mažesnį mokestį už darželius visų vaikų tėvams, teismui nusprendus, jog mokesčio diferencijavimas pagal gyvenamąją vietą yra neteisėtas.

Kauno miesto savivaldybės taryba 2019 metais nusprendė, kad iki tol 58 centus siekęs dienos mokestis už darželį turi būti keliamas iki 9,2 euro.

Miestiečių vaikams šis mokestis buvo kompensuojamas, todėl jie ir toliau mokėjo 58 centus, tačiau tiems tėvams, kurie mieste nėra deklaravę gyvenamosios vietos, reikėjo mokėti visą kainą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) sausį neskundžiama nutartimi konstatavo, kad toks lengvatos taikymas yra neteisėtas ir diskriminuojantis.

Po šio verdikto Kauno miesto savivaldybės administracija registravo sprendimo projektą, kuriuo 58 centų mokestis už kiekvieną dieną numatytas visiems vaikams, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

Savivaldybė teigia, jog ankstesnis 9,2 euro mokestis buvo įvestas įvertinus, kiek savivaldybei faktiškai kainuoja kiekvieno darželinuko išlaikymas.

Savivaldybė planuoja perskaičiuoti ugdymo darželiuose savikainą ir ateityje spręsti dėl būtinybės keisti mokesčio dydį.

Projekte numatyta, jog tarybai priėmus pakeitimus, šios nuostatos įsigaliotų nuo sausio 19-osios, tai yra, teismo sprendimo paskelbimo dienos.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder