Palangos oro uosto darbuotojai sunerimę: parskridus koronavirusu užsikrėtusiai keleivei jų niekas netikrino

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai ragina spręsti viso regiono problemą

(3)

Šiandien, lapkričio 29 d., Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę, Susisiekimo ministeriją ir VĮ Lietuvos oro uostai prašydami spręsti ne vienerius metus egzistuojančią, su Vakarų Lietuvos regiono atskirtimi susijusią susisiekimo problemą.

Vakarų Lietuvos regiono verslininkus, tarp kurių – turizmo, viešbučių, transporto ir kitų verslo sričių atstovai, netenkina jau daugelį metų nesikeičianti situacija Palangos oro uoste.

Praėjus pandemijos laikotarpiui, papildomų skrydžių krypčių neatsirado, o buvusių prieš pandemijos laikotarpį sumažėjo: šiuo metu iš Palangos oro uosto yra tik keturios kryptys.

Dėl šios priežasties mažėja keleivių skaičius, regionas sudėtingai pasiekiamas verslo užsienio partneriams bei turistams.

VĮ Lietuvos oro uostai didžiausią skrydžių skaičių ir toliau planuoja iš Vilniaus, taip dar labiau didindami Vakarų Lietuvos regiono atskirtį.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, siekdami pagrįsti verslui aktualias skrydžių iš Palangos oro uosto kryptis, lapkritį atliko rūmų narių, tarp kurių beveik 300 įmonių, apklausą.

Apklausos rezultatai patvirtino, jog regiono pasiekiamumo problema išlieka aktuali: nėra susisiekimo su Vokietijos, Pietų Europos oro uostais, šiuo metu esamų krypčių laikas itin nepatogus, per mažai jungiamųjų skrydžių iš Palangos į Rygą.

Po pandemijos pasikeitė verslo poreikiai: tarp verslui aktualiausių krypčių/oro uostų respondentai dabar išskiria Varšuvą (Lenkija). 

Šią kryptį kaip labai svarbią savo verslui nurodė 51 proc. (kaip svarbią - 33 proc.) respondentų. Verslo atstovų nuomone, Varšuva kaip centrinis oro uostas būtų optimalus sprendimas Klaipėdos regiono skrydžių geografijai praplėsti.

Rūmų atliktos apklausos rezultatai patvirtina tai, jog kaip ir anksčiau, Vakarų Lietuvos verslui trūksta susisiekimo su Vokietija. 42 proc. respondentų kaip labai svarbią (37 proc. - kaip svarbią) savo verslui kryptį nurodė Hamburgą, 40-čiai proc. labai svarbi (33 proc. svarbi)  Frankfurto prie Maino kryptis.

Nepaisant visų bandymų ir iniciatyvų, situacija nesikeičia. Todėl Vakarų Lietuvoje sunku surengti tarptautinius verslo renginius, sudėtinga bet kokia verslo plėtra – užsienio verslo organizacijos bei potencialūs investuotojai, pasidomėję būsima logistika ir jos sudėtingumu, atvykti dažniausiai atsisako.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder