Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos

Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia teikti pasiūlymus dėl 2023-iųjų metų biudžeto projekto

(1)

Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetas kasmet auga. Šiemet Tarybai bus teikiamas tvirtinti 123,2 milijono eurų biudžetas. Iš jų 107,8 mln. eurų pajamos iš mokesčių, turto ir dotacijos, 15,4 mln. eurų - 2022 m. lėšų likučiai ir planuojamos pasiskolinti lėšos.

Daugiausia dėmesio bus skiriama švietimui, įvairių paslaugų užtikrinimui bei infrastruktūros ir kitų visuomenei svarbių projektų įgyvendinimui. Rajono mokyklų, darželių išlaikymui numatoma skirti 51,8 mln. eurų arba 42,1 proc. visų biudžeto asignavimų. Poilsiui, kultūrai ir sportui planuojama skirti 18,4 mln. eurų, socialinei apsaugai - 14,1 mln. eurų.

"Biudžetas - vienas svarbiausių metų darbų. Nuo jo priklauso ne tik tai, kaip bus užtikrinamos visos būtinos paslaugos, bet ir kokius darbus pavyks šiemet įgyvendinti. Ir čia norime kuo didesnio gyventojų įsitraukimo.

Iki sausio 23 dienos galite teikti pasiūlymus, ką reikėtų dar įgyvendinti, kokius darbus planuoti. Visi jūsų pasiūlymai bus apsvarstyti ir įvertinti.

Pokyčius, gerėjančią gyvenimo kokybę turi pajusti kiekvienas rajono gyventojas, ir ne tik pajusti, bet ir prie to prisidėti savo idėjomis.

Biudžetą dar tvirtinsime Taryboje, kurioje bus apsvarstyti ir visi jūsų siūlymai, todėl kviečiame išsakyti savo nuomonę ir teikti pasiūlymus", - sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Svarbiausi suplanuoti darbai

Pasirašyta sutartis dėl Sendvario daugiafunkcio centro statybos.

Per ateinančius trejus metus Trušeliuose iškils nauja mokykla-darželis, kur bus ugdoma beveik 800 Klaipėdos rajono vaikų. Taip pat čia veiks biblioteka, gyventojams bus įrengtos erdvės kultūrai ir sportui.

Sutartis pasirašyta ir dėl naujo darželio projektavimo Mazūriškiuose. Iki vasaros turi būti suprojektuotas 8 grupių pastatas, kurį galės lankyti 150 vaikų. Planuojama iki ateinančių metų pabaigos gauti statybos leidimą, o darželio duris vaikams atverti 2025 metais.

Naujas darželis projektuojamas ir Gargžduose, jį galės lankyti 220 vaikų. Jau pasirašyta sutartis ir dėl Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos modernizavimo.

Planuose - Gargždų „Saulutės“ lopšelio-darželio ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos modernizacija.

Taip pat - Priekulės Ievos Simonaitytės ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijų bei Gargždų „Kranto“ progimnazijos stadionų, aikštynų rekonstrukcija.

Savivaldybės administracija ruošiasi ir darželio Dercekliuose projektavimui.

Šiemet prasidės ir Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybos.

Rengiamas Veiviržėnų kultūros namų pastato modernizavimo projektas, lėšos suplanuotos ir sporto infrastruktūros prie Dituvos pagrindinės mokyklos statybai.

Kartu su Europos Sąjungos lėšomis įgyvendinamas projektas „Priekulės socialinių paslaugų centro infrastruktūros plėtra“.

Savo pastabas ir pasiūlymus apie 2023 m. Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto projektą prašome pateikti el. paštu [email protected] iki sausio 23 dienos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder