Kodėl orams apibūdinti naudojami m/s, o ne km/val. ir kaip lengvai juos konvertuoti
Na bet žinokit, kad m/s pagal SI vienetų sistemą yra priimta matuoti greitį, o svarbiausia būtent m/s yra rekomenduojami naudoti ir Pasaulinės meteorologijos organizacijos (vėjo greičiui nusakyti).
Žemėlapyje galite matyti kuriose Europos šalyse kokie vienetai yra naudojami kalbant apie vėjo greitį (prognozėse). Lietuva, Baltijos šalys, Rytų Europa, Šiaurės Europa laikosi priimtos rekomendacijos ir todėl naudoja metrus per sekundę.
Kita stambi grupė naudoja kilometrus per valandą. Neslėpsim, kad km/h yra lengviau suprantami paprastam žmogui, gal net vertėtų juos naudoti gretimai metrų per sekundę, bet tokiu atveju prognozės tekstas taptų labai ilgu, nepatogiu.
Be to yra pasaulyje šalių kurios naudoja mylias per valandą, Boforto skalę, mazgus (ir taip naudoja aviacija, laivyba) ir kt. Tai čia gal jau reiktų visiems vienodo sprendimo, bet amerikiečiai savo mylią labai myli ir neskuba draugauti su metrais ar kilometrais.
Šiaip prie metrų per sekundę nesunku priprasti, jeigu nuoširdžiai pratiniesi (kaip ir pereinant nuo litų prie eurų). Nenorintiems pratintis siūlome išmokti nesunkiai persiskaičiuoti: 1 m/s lygu 3,6 km/h, 10 m/s lygu 36 km/h, 20 m/s lygu 72 km/h ir t.t.
Rašyti komentarą