Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl išplėstinio turto konfiskavimo

(1)

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį pagal individualų konstitucinį skundą pradeda bylą dėl išplėstinio turto konfiskavimo.

Teismas vertins Baudžiamojo kodekso nuostatą, kuri leidžia iš turtinius nusikaltimus padariusių asmenų konfiskuoti pajamomis nepagrįstą turtą.

Kaip skelbia Konstitucinis Teismas, su skundu kreipėsi už kyšininkavimą teistas asmuo, kuriam teismo nuosprendžiu buvo pritaikytas išplėstinis turto konfiskavimas.

Skunde nurodoma, kad Konstitucija įtvirtina teisę į nuosavybę, ir nors šį teisė nėra absoliuti, pagal dabartinį reguliavimą išplėstiniam turto konfiskavimui taikyti pakanka teismo abejonės dėl turto įsigijimo teisėtumo.

Pasak skundo, turtas gali būti konfiskuotas remiantis vien prielaida, jog galbūt buvo įgytas neteisėtai, nors jo sąsajos su nusikalstama veika nėra įrodytos, ir tai iš esmės leidžia nusavinti asmens turtą, kuris nebūtinai yra gautas neteisėtu būdu.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad išplėstinis turto konfiskavimas yra kaltininko turto ar jo dalies, neproporcingos kaltininko teisėtoms pajamoms, paėmimas valstybės nuosavybėn, kai yra pagrindas manyti, kad turtas gautas nusikalstamu būdu.

Turtas gali būti konfiskuotas iš asmens, kuris pripažintas padaręs apysunkį, sunkų arba labai sunkų tyčinį nusikaltimą, iš kurio turėjo ar galėjo turėti turtinės naudos, ir nepagrindžia didelės vertės, per 9,5 tūkst. eurų, turto įsigijimo teisėtumo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder