Kretingoje gatvės remontas ir apšvietimas – ne visiems

(1)

Į „Pajūrio naujienų“ redakciją kreipėsi grupė Panevėžio gatvės Kretingoje gyventojų, kurie norėtų gauti atsakymą, kodėl remontuojama tik gatvės dalis nuo Laisvės g. iki P. Vileišio g. „Kodėl pietinei gatvės daliai, kurios lieka 200 m, nenumatytas nei apšvietimas, nei asfaltas“, – klausė jie, stebėdamiesi, kodėl niekur nebuvo paviešinta, kad remonto darbai bus vykdomi tik dalyje gatvės.

Pietinės Panevėžio gatvės dalies gyventojai rankų sudėję nesėdėjo: 2018 m. sausį kreipėsi į tuometį rajono merą Juozą Mažeiką, šių metų sausį – į rajono Savivaldybės administracijos direktorių Egidijų Viskontą.

Tuometis rajono meras J. Mažeika savo rašte paaiškino, kad 2017 m. spalio 26 d. rajono Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintame 2018 m. objektų, finansuojamų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos ir Savivaldybės biudžeto lėšų, sąraše yra įrašyta Panevėžio g. kapitalinio remonto darbai su projektavimu, atkreipiant dėmesį į tai, kad šiame sprendime yra įtraukta tik dalis Panevėžio gatvės – ruožas nuo Laisvės g. iki P. Vileišio g.

Šis ruožas įvardintas kaip viena pagrindinių jungiamųjų gatvių Kretingos miesto transporto tinkle ir joje nuolat vyksta intensyvus eismas, reguliariai važiuoja maršrutinis autobusas, vežantis mokinius ir gyventojus iš sodininkų bendrijos „Žemaitija“, o gatvės būklė – bloga, neužtikrinamas eismo saugumas.

Todėl šiai problemai išspręsti ir yra skirtos lėšos Panevėžio gatvės ruožo nuo Laisvės g. iki P. Vileišio g. remontui atlikti: asfaltui, kelkraščiams tvarkyti, įrengti eismo saugumo priemones ir kt.

Rašte pietinės Panevėžio gatvės dalies gyventojams paaiškinta, kad lėšos skiriamos ir naudojamos toms reikmėms, kurios yra svarbios ir būtinos viso miesto ir visos Kretingos bendruomenės poreikiams tenkinti, tai yra jau esamų miesto pagrindinių ir aptarnaujančių gatvių, kuriose yra didžiausi transporto srautai ir kuriomis naudojasi dauguma miesto gyventojų, priežiūrai, rekonstrukcijai, remontui, eksploatacijai, eismo saugumo mieste didinimui.

„Suprantame jūsų rūpestį dėl susidariusių nepatogumų ir apgailestaujame, kad Kretingos rajono savivaldybė šiuo metu neturi galimybių skirti lėšų jūsų nurodytos kelio dalies remontui“, – 2018 m. kovo mėnesio 12 d. atsakyme apgailestavo J. Mažeika.

Raštu rajono Savivaldybės administracijai Panevėžio gatvės gyventojai paprašė paaiškinimo apie švietimo įrengimą gatvės dalyje nuo P. Vileišio g. iki Panevėžio g. 56-o sklypo pabaigos.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius E. Viskontas atsakė, kad, tvirtinant 2020–2022 metų rajono Strateginį veiklos planą, kuriame numatyta miesto ir rajono gyvenviečių gatvių apšvietimo sistemų modernizavimas ir plėtra, yra numatytos lėšos naujam apšvietimui įrengti, avarinei būklei šalinti, taip pat – suplanuota apšvietimo įrengimo eilė, į kurią pietinė Panevėžio g. dalis nepatenka.

Administracijos direktorius taip pat informavo, kad vykdant projektą „Kretingos miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“ negalima finansuoti naujų apšvietimo tinklų įrengimo darbų, nes projekto tikslas – pakeisti jau esamą apšvietimą nauju ir taupančiu energiją.

„Galimybė įrengti Panevėžio gatvės apšvietimą dalyje nuo P. Vileišio g. iki Panevėžio g. 56-o sklypo pabaigos bus svarstoma rengiant Kretingos rajono savivaldybės 2023–2025 metų strateginį veiklos planą bei Kretingos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros programą 2023–2026 metams“, – ateities perspektyvą apibūdino E. Viskontas.

Rajono Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė, paklausta, kodėl imtasi tik dalies Panevėžio gatvės remonto, paaiškino, kad rengiant gatvės remonto projektą, pietinėje Panevėžio gatvės dalyje dar buvo statomi individualūs namai, gatve važiavo statybines medžiagas vežantis sunkiasvoris transportas.

„Buvo įvertinta tai, kad vis dėlto kvartalas pirma turi būti pastatytas, o tada – jau imtis gatvės remonto“, – argumentus priminė S. Jazbutienė.

Ji nesiėmė prognozuoti, kokie objektai atsidurs būsimose programose – strateginės veiklos, kelių plėtros – ir ar tarp jų bus pietinė Panevėžio gatvės dalis, nes gatvių remonto eiliškumą pasiūlo seniūnaičiai, po to pateiktas sąrašas yra reitinguojamas, nustatomi prioritetai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder