Landsbergis dalyvaus neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime Ispanijoje

Landsbergis dalyvaus neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime Ispanijoje

(1)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį išvyksta į Ispaniją, kur dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime.

Kaip pranešė ministerija, dvi dienas truksiantį susitikimą rengia šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Ispanija. Susitikimo temos – Rusijos agresija prieš Ukrainą ir situacija Nigeryje bei Sahelio regione.

Susitikimo metu užsienio reikalų ministrai aptars ES saugumo įsipareigojimus ir ilgalaikę paramą Ukrainai, ES įsitraukimą įgyvendinant Ukrainos prezidento V. Zelenskio Taikos formulę, pastangas telkti globalų palaikymą Ukrainai ir Rusijos teisinės atsakomybės klausimus. Susitikime dalyvaus ir Ukrainos užsienio reikalų ministras D. Kuleba.

Neformaliame ministrų susitikime taip pat bus diskutuojama dėl situacijos Nigeryje ir platesniame Sahelio regione, aptariant ES finansinę, saugumo, vystymosi paramą, bei destabilizuojančią Rusijos dezinformacijos ir „Wagner“ grupuotės įtaką Afrikos šalims.

Numatyta atskira ministrų diskusija su Nigerio užsienio reikalų ministru ir Vakarų Afrikos valstybių ekonominės bendrijos atstovais. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder