Liberalai nenuleidžia rankų: alkoholio kontrolės liberalizavimo projektas vėl bus teikiamas pavasario sesijoje (3)

Seimui atmetus alkoholio kontrolę atlaisvinantį projektą, jo iniciatoriai liberalai kaltina koalicijos partnerius nesilaikant susitarimų ir žada prie šio klausimo grįžti pavasario sesijoje..

Liberalų sąjūdžio (LRLS) frakcijos Seime, Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas teigia, kad jam labai gaila, jog buvusios valdžios padarytų perteklinių draudimų nepavyko atšaukti.

„Daugelyje vietų buvo ieškoma kompromisų, sutikome net dėl jaunimo (18-20 m.) ir jų galimybės įsigyti silpnus alkoholinius gėrimus, daug kitų kompromisų padarėme, tačiau vis tiek koalicijos partneriai, kurie reikalo visų tų kompromisų galų gale nebalsavo už šį įstatymo projektą“, – nusivylimą reiškė Seimo narys.

Mes tikėjomės, kad Seime sveikas protas nugalės ir sulauks koalicijos partnerių palaikymo.

A. Bagdonas aiškino, kad esant koalicijos sutarimui tam tikru klausimu, tikėjosi, kad Seimo nariai atitinkamai elgsis ir posėdžių salėje: „Suprantama, kad vieni ar kiti Seimo nariais turės kitokią nuomonę, bet laisvas balsavimas svarbiu valdantiesiems klausimu, man atrodo, buvo negražus ir negarbingas prieš kitus koalicijos partnerius veiksmas“.

Seimo narys pabrėžė, kad šį įstatymo projektą tikisi grąžinti pavasario sesijos metu, tačiau daugiau kompromisų koalicijoje nesiruošia ieškoti.

„Aš esu tikras, kad jauni žmonės nuo 18 m. turi turėti galimybę legaliai įsigyti alkoholių gėrimų. Manau, kad sekmadienis, 15 val., yra visiškai nelogiškai ir nesuprantamai pasirinktas laikas, be jokių argumentų ir ši diena neturėtų skirtis nuo kitų darbo dienų.

Trečias dalykas – informacijos pateikimas. Informacija apie alkoholinių gėrimų gamybą, apie regioną iš kurio jis pagamintas, vynuogės kokios naudojamos arba vieno, kito produkto laimėjimus neturėtų būti traktuojama kaip alkoholio reklama“, – taip apie projekto tobulinimą ir pokyčius kalbėjo LRLS frakcijos narys.

Nebematau jokių perspektyvų šioje srityje ką nors pakeisti.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime pirmasis seniūnės pavaduotojas Jurgis Razma teigia, kad balsavimas dėl alkoholio įstatymo pataisų „atskleidė, jog šios kadencijos Seime yra daugiau griežtosios linijos šalininkų, tokių, kurie tiki įvairių draudimų galia“.

Jo požiūriu, liberalizuojančios, normalizuojančios pataisos „neturi jokių šansų praeiti“.

„Aš nematau jokių galimybių kažką perkalbėti, nes jau ir frakcijos posėdyje aiškinome, kad čia yra tokios kuklios pataisos, kad, man atrodo, tikrai galėjome visi balsuoti „už“.

Ten juk neliko nei 18 m. amžiaus termino, nei laiko pardavimo prailginimo, buvo likę elementarūs tos srities sutvarkymai, jeigu jau už tai nebalsavo, tai už ką dar gali siūlyti balsuoti?“ – klausimus kėlė J. Razma

Sidebar placeholder