Lietuvoje vizitą pradeda Taivano delegacija

Lietuvoje vizitą pradeda maždaug 30-ties Taivano pareigūnų, verslininkų ir mokslininkų delegacija - ji su šalies verslininkais ir valdžios atstovais tarsis dėl investicijų. 

Užsienio investicijas skatinančios agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas Elijus Čivilis praėjusią savaitę sakė, kad bus tariamasi dėl konkrečių vietų, kur Lietuvoje galėtų kurtis bendros puslaidininkių ar kitos įmonės.

Pasak E. Čivilio, beveik 30 žmonių delegacija, kurioje bus Taivano Užsienio, Ekonomikos, Mokslo ir technologijų bei Švietimo ministerijų pareigūnai bei mokslininkai ir verslininkai, per penkias dienas susitiks su Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro, universitetų atstovais, daiktų interneto prietaisų gamintojos „Teltonika“ vadovais, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra bei „Investuok Lietuvoje“ specialistais.

Taivanas vasarį Vilniuje atidarė bendrą puslaidininkių ir jų medžiagų mokslo centrą, padėsiantį įgyvendinti tiksliųjų mašinų ir puslaidininkių pramonės projektus.  

Taivano atstovai sausį pranešė, kad artimiausiu metu pasiūlys 1 mlrd. JAV dolerių paskolų fondą bendriems Lietuvos ir Taivano verslo projektams, be to, jis žadėjo įsteigti 200 mln. JAV dolerių fondą, skirtą investicijoms į Lietuvos pramonę.

Pernai rudenį Vilniuje atidarius Taivaniečių atstovybę, Kinija tokius veiksmus palaikė bandymu veikti kaip nepriklausomai valstybei, nors salą ji laiko nedalomos Kinijos dalimi.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder