Lietuvos ir Lenkijos prezidentai sutarė laikytis bendros pozicijos kovoje su nelegalia migracija

Naujausią situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį telefonu aptarė su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda.

Šalies vadovas padėkojo A. Dudai už Lenkijos paramą suteikiant migrantų apgyvendinimui reikalingas priemones ir sraigtasparnį išorinės Europos Sąjungos sienos su Baltarusija apsaugai sustiprinti. Abiejų šalių vadovai pabrėžė, kad neteisėtos migracijos srautas yra hibridinė ataka, kurią Baltarusija naudoja kaip geopolitinį ginklą prieš ES. Kaip praneša Prezidentūra, jie aptarė bendrus veiksmus ir sutarė laikytis bendros pozicijos kovoje su nelegalia migracija.

„Išorinės ES sienos apsauga yra bendras Europos Sąjungos institucijų ir ES šalių rūpestis. Nelegali migracija gali būti panaudota prieš bet kurią šalį, todėl reikalingos skubios regioninės priemonės. Būtina ruoštis iš anksto, ypač artėjant „Zapad“ karinėms pratyboms, kai gali kilti naujų provokacijų“, – sakė G. Nausėda.

Pokalbyje valstybės vadovas akcentavo būtinybę kuo greičiau įrengti fizinę užkardą, tam svarbi ES finansinė parama. ES pagalba reikalinga ir įgyvendinant nelegalių migrantų readmisijos procedūras. Pasak G. Nausėdos, jau dabar kalbamasi su migrantų kilmės ir tranzito šalimis, siekiant sustabdyti migrantų srautus, pažaboti vykdomą žmonių kontrabandą ir užkirsti kelią galimoms terorizmo grėsmėms.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder