Maskvai nusprendus keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija, URM kviečiasi Rusijos atstovą: tai sąmoninga provokacija

(1)

 Rusijos sprendimas vienašališkai keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija yra sąmoninga, kryptinga, eskalacinė provokacija, nurodo Užsienio reikalų ministerija (URM). Skelbiama, jog trečiadienį į ministeriją iškviestas Rusijos atstovas išsamiai paaiškinti susiklosčiusią situaciją.

„Tokie Rusijos Federacijos veiksmai vertinti kaip sąmoninga, kryptinga, eskalacinė provokacija, siekiant bauginti kaimynines valstybes ir jų visuomenes. Tai dar vienas įrodymas, Rusijos agresyvi ir revizionistinė politika kelia grėsmę kaimyninių valstybių ir visos Europos saugumui“, – teigiama ministerijos komentare, kurį Eltai perdavė ministro atstovė Paulina Levickytė.

„Lietuva šiandien kviečiasi Rusijos atstovą išsamaus paaiškinimo bei koordinuojasi savo atsaką su partneriais“, – nurodo URM.

Ministerija ragina Rusiją gerbti ir laikytis visuotinai pripažintų tarptautinės teisės principų bei normų, taip pat ir tarptautinių ir dvišalių susitarimų dėl sienų neliečiamumo – 1991 m. sutarties dėl tarpvalstybinių santykių pagrindų, 1997 m. sutarties dėl valstybės sienos, tais pačiais metais patvirtintos sutarties dėl išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apribojimų Baltijos jūroje, 2005 m. susitarimo dėl išskirtinių ekonominių zonų ir kontinentinio šelfo ribų sankirtos Baltijos jūroje.

Remdamasis Rusijos vyriausybės nutarimo projektu, leidinys „The Moscow Times“ skelbia, jog Maskva vienašališkai nusprendė pakeisti šalies jūrų sienas su Lietuva ir Suomija.

Dokumente, kurį parengė Rusijos gynybos ministerija, nurodoma, kad Rusija ketina paskelbti dalį vandenų rytinėje Suomijos įlankos dalyje bei teritorijoje netoli Kaliningrado srities Baltijsko ir Zelenogradsko miestų savo vidiniais vandenimis.

Tam, kad galėtų pasiekti šį tikslą, Rusija pakeitė taškų, nustatančių bazines linijas, nuo kurių matuojamas Rusijos teritorinės jūros ir gretimos zonos palei pakrantę bei salas plotis, geografines koordinates.

Remiantis vyriausybės nutarimo priedu, pasienyje su Suomija Rusijos vyriausybė planuoja pakoreguoti koordinates prie Jagrų, Somerso, Hoglando, Rodšero, Malyj Tiuters ir Vigrundo salų, taip pat prie šiaurinės įplaukos į Narvos upę.

Tuo metu pasienyje su Lietuva Rusija ketina peržiūrėti teritorijas palei Kuršių neriją, Tarano kyšulį ir Baltijos neriją.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder