VSAT: pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Ministras: durys baltarusiams atvykti privertos, laukiami tik norintys čia būti

(1)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad uždaromi pasienio punktai su Baltarusija siunčia signalą, kad Lietuvoje laukiami tik tie baltarusiai, kurie nori būti Lietuvoje.

 

„Durys nėra visiškai atviros, iš ketverių durų uždarėme dvejas. (...) Tai ganėtinai stiprus signalas, kad į Lietuvą turi atvykti tie, kurie tikrai žino, kad jie čia nori būti ir tie žmonės, kurių mums labiausiai reikia“, – penktadienį žurnalistams teigė ministras.

Pasak ministro, jo ministerija rūpinasi atvykėliais iš Baltarusijos humanitariniais pagrindais.

Kalbėdamas apie atvykėlius, kurie į Lietuvą atvyksta ne dėl humanitarinių priežasčių, o dėl ekonominių sumetimų, G. Landsbergis pabrėžė, kad „durys jiems privertos ir taisyklės pagriežtintos“.

„Ta diskusija davė rezultatą ir šiame etape turėtų to užtekti“, – dėstė ministras.

Socialiniuose tinkluose pasirodžius pokalbiams su atvykėliais iš Baltarusijos, kuriuose yra nepagarbiai atsiliepiama apie Lietuvą ir lietuvių kalbą, G. Landsbergio nuomone, dėl pavienių atvejų nereikėtų keisti dabar egzistuojančios tvarkos.

„Išsirinkus vieną ar kitą pavyzdį, daryti labai didelį sisteminį sprendimą – mes to negalime. (...) Unikalūs atvejai labai aitrina emocijas ir sukelia didelius debatus. Daryti sisteminį pakeitimą dėl vienetinio atvejo, nėra teisinga“, – tvirtino ministras.

„Aš nesu įtikintas, kad mes turime šimtą procentų lietuvių, kurie gerbia lietuvių kalbą, nori gyventi Lietuvoje ir atlieka viską pagal pareigas ir Konstituciją. Kiekvieno bendruomenėje mes rasime žmonių, kurie elgiasi priešiškai savo bendruomenės ir valstybės, kurioje gyvena, interesams“, – kalbėjo jis.

Lietuva naktį iš ketvirtadienio į penktadienį uždarė du pasienio kontrolės punktus su Baltarusija – Lavoriškių ir Raigardo.

Nuo šiol šalyje liko veikti tik Medininkų ir Šalčininkų punktai, tačiau juose taikomi apribojimai – draudžiamas pėsčiųjų ir dviratininkų vykimas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder