Atnaujinant taką susitarta, kad jis bus plečiamas ir ateityje, įamžinant vis naujus Lietuvos muzikos scenos vardus.  Neringos savivaldybės nuotr.

Neringoje - Šlovės tako atidarymo iškilmės ir joms skirtas koncertas

(2)

Birželio 3-iąją Neringoje vyks Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždes įamžinančio Šlovės tako atidarymo iškilmės, kurias vainikuos gyvo garso koncertas Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Šlovės takas atidarytas 1998-aisiais, siekiant įmažinti garsų Lietuvoje muzikos festivalį „Benai, plaukiam į Nidą“, kuriuo buvo skelbiama vasaros sezono pradžia Neringoje. Pirmieji Šlovės take savo rankų įspaudus paliko festivalio idėjos autorius ir organizatorius Arūnas Valinskas, atlikėjai Česlovas Gabalis, Veronika Povilionienė, Rosita Čivilytė, Ovidijus Vyšniauskas, šviesaus atminimo Stasys Povilaitis, festivalio simbolis - Vytautas Kernagis-Benas, metais vėliau - Andrius Mamontovas, grupė „Studija“, o 2004-aisiais - Marijonas Mikutavičius.

„Festivalis paliko ryškų pėdsaką kiekvieno lietuvio širdyje ir svajingos, veržlios vasaros simboliu tapo ne tik neringiškiams. Dar labiau mylėti Neringą, dar labiau ja žavėtis įkvepia festivalio mums dovanotos dainos, skambančios iki šių dienų. Festivalis yra Neringos istorijos dalis, kurią įprasminame atnaujinamu Šlovės taku“, - pažymi Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Daugiau nei du dešimtmečius Šlovės taką su festivalio atlikėjų rankų įspaudais buvo galima rasti Nidos centrinėje dalyje. Pradėjus įgyvendinti šios teritorijos rekonstrukciją bei sprendžiant kylančias darnaus judumo problemas, takas iškeltas.

Lietuvos muzikos legendų delnų įspaudus nuo šiol bus galima rasti šimto metrų ilgio take, kuris įengtas festivalio ,,Benai, plaukiam į Nidą!" ištakų vietoje - Nidos uosto kaimynystėje.

Būtent šio uosto prieigose ir vykdavo garsieji festivalio koncertai, džiugindavę Lietuvos atlikėjų pasirodymais ir Kuršių marių bei Kuršių nerijos panoramomis.

Šlovės takas ne tik perkeltas į naują vietą, bet ir papildytas naujais delnų įspaudais - 2019 metais savo delnus bronzinėse plokštėse įamžino Nijolė Tallat-Kelpšaitė, Nijolė Ščiukaitė, Simonas Donskovas, Kostas Smoriginas ir šviesaus atminimo Viktoras Malinauskas. Šiais metais šlovės taką papildo dar penkių atlikėjų delnų įspaudai - Andriaus Kulikausko, Nedos Malūnavičiūtės, Virgio Stakėno, Žilvino Žvagulio ir Monikos Liu.

Šlovės tako rekonstrukcijos planus Neringos savivaldybė įgyvendina bendradarbiaudama su festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ idėjos autoriumi ir organizatoriumi bei šio tako sumanytoju Arūnu Valinsku ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA), kurios plokštę nuo šiol taip pat bus galima rasti take.

„Neslėpsiu, tikrai džiaugiuosi, kad dar praėjusiame šimtmetyje pradėtas Šlovės takas, nuostabiai atnaujintas ir papildytas naujais vardais, grįžta į Nidą, į savo tikrąją vietą. Labai norisi tikėti, kad jis bus tęsiamas ir dar kitame šimtmetyje“, - mintimis dalijasi festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ idėjos autorius ir organizatorius bei šio tako sumanytojas A. Valinskas.

Atnaujinant taką susitarta, kad jis bus plečiamas ir ateityje, įamžinant vis naujus Lietuvos muzikos scenos vardus.

„Labai džiaugiamės, kad AGATA galėjo prisidėti prie Šlovės tako rekonstrukcijos Neringoje ir tapti projekto dalimi. Asociacija AGATA skiria daug dėmesio įvairiems kultūriniams projektams, kurie skatina ir remia Lietuvos muzikos sceną bei menininkus. Šlovės tako rekonstrukcija yra svarbus žingsnis siekiant išsaugoti ir įamžinti Lietuvos muzikos paveldą bei prisidėti prie naujų muzikos talentų skatinimo. Mes tikimės, kad Šlovės takas taps svarbia ir ilgaamže Lietuvos kultūros vertybe, kuria galės mėgautis visi“, - teigia asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė.

Šlovės tako atidarymas vyks birželio 3 d., šeštadienį, oficialios iškilmės vyks 12 val. Nidos uosto krantinėje, o vakare, 19 val., Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks gyvo garso koncertas su grupe. Muzikuos Saulius Šiaučiulis (fortepijonas, klavišiniai), Martynas Kuliavas (gitara), Edmundas Federavičius (mušamieji). Dalyvaus Kostas Smoriginas, Neda Malūnavičiūtė, Žilvinas Žvagulis, Inga Valinskienė, Virgis Stakėnas. Įėjimas į koncertą nemokamas. Šlovės tako atidarymo iškilmes ir koncertą ves Arūnas Valinskas.

***

Pamario galerijoje - dvi tapybos parodos

Su kalendorinės vasaros pradžia Lietuvos nacionalinis dailės muziejus pradeda parodų sezoną Kuršių nerijoje. Birželio 1 d. 17 val. Pamario galerijoje, Juodkrantėje, pristatomos skirtingų kartų tapytojų parodos: Kosto Dereškevičiaus „Besišypsanti“ ir Lino Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“. Parodos veiks iki rugsėjo 24 d.

***

Paroda "50 kūrybos pavasarių"

Birželio 3 d. 17 val. Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B) vyks parodos „50 kūrybos pavasarių“, kuri skiriama Taidai Balčiūnaitei (1952-2022) atminti, atidarymas. Parodoje pristatomi VDA 1976 m. grafikos kurso dailininkai ir kiti plenero kūrėjai. Paroda veiks iki liepos 3 d. Organizatorius ir mecenatas „Villa Loebel“.

***

Nidos katalikų bažnyčios jubiliejinė sukaktis

Birželio 4 dieną, sekmadienį, Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios, skirtos dviem jubiliejinėms sukaktims paminėti.

Birželio mėnesį sukanka 20 metų, kai oficialiai buvo atverta Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia. Nidiškių architektų Ričardo Krištapavičiaus ir Algimanto Zavišos suprojektuota bažnyčia nendriniu stogu tapo ryškiu naujosios architektūros akcentu. Balta bažnyčios smailė su kryžiumi matoma iš visų Nidos kampelių.

Šventų Mišių metu bus paminėtas ne tik šios bažnyčios 20-metis, bet ir Neringoje gimusio ir augusio Panevėžio vyskupo ordinaro Lino Vodopjanovo OFM jubiliejinė sukaktis.

Šv. Mišių pradžia - 10 val. Šv. Mišiose dalyvaus Panevėžio vyskupas ordinaras Linas Vodopjanovas OFM, Telšių vyskupas ordinaras dr. Algirdas Jurevičius ir kancleris kan. Haroldas Šneideraitis.

Po šv. Mišių (apie 11 val.) vyks agapė. Muzikuos Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ liaudiškos muzikos kapela „Joldija“.

***

Birželio 1-oji - Tarptautinė vaikų gynimo diena

Kviečiame vaikus, mamas, tėvelius ir visus šeimos narius dalyvauti šiai dienai skirtuose renginiuose.

Birželio 1 d., ketvirtadienis,

12 val. Neringos gimnazijos kieme (G. D. Kuverto g. 12). Dalyvaus vokalinis instrumentinis ansamblis „Inspire“, Neringos meno mokyklos auklėtiniai (mokytoja Ernesta Stankutė), Neringos gimnazijos ugdytinių ir jų tėvelių kūrybinių darbelių parodėlė. Vyks rankdarbių mugė, kurios metu bus galima įsigyti unikalių dirbinių.

17 val. aikštėje greta Neringos savivaldybės (Taikos g. 2). Žaidimai ir rungtys vaikams, šeimoms, nemokamas batutas vaikams.

17 val. linksmybės ir pramogos mažiems ir dideliems Juodkrantėje, Miško g. 2.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder