Nidos uoste - Lietuvos medinis burinis laivynas

Birželio 9-ąją, į Nidos uostą suplauks „Burpilio“ regatos dalyviai - tradicinių laivų replikos. Neringoje vyks „Burpilio“ regatos Eduardo Jonušo etapas.

Dešimtaisiais savo veiklos metais Tradicinių ir istorinių laivų asociacija jau 11-ąjį kartą organizuoja tradicinių burvalčių regatą „Burpilis“, kurios metu visuomenei pristatomas unikalus regiono laivininkystės ir laivadirbystės paveldas.

„Medinės burvaltės (kurėnai) yra neatsiejama į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytos Kuršių nerijos kultūrinio kraštovaizdžio dalis. Buriavimo varžytuvės su burvaltėmis – Kuršių marių žvejų gyvensenos rekonstrukcija ir savita galimybė pažinti, atrasti iš naujo marių kultūrinę aplinką“, - teigiama Tradicinių ir istorinių laivų asociacijos pranešime.

Regata, kurios metu propaguojama švari ir aplinkai draugiška burinė laivininkystė, vyks preliminariu maršrutu Nida–Juodkrantė–Klaipėda trimis etapais birželio ir liepos mėnesiais. Dalyviai – tradicinių laivų replikos: kurėnai, venterinės valtys, vytinės, ungurinė valtis, reisinė, vikingų laikų tipo burlaivių replikos. Iš viso apie 12-15 laivų.

Jau šį šeštadienį vyks „Burpilio“ regatos  I-asis – Eduardo Jonušo etapas. Nidoje laivais bus varžomasi trikampėje distancijoje priešais uostą. Kartu bus paminėtas ir E. Jonušo statyto kurėno „Kuršis“ 30-metis.

2023 m. birželio 10 d.

Programa:

Birželio 9 d., penktadienį, laivai suplaukia į Nidos uostą.

Birželio 10 d., šeštadienį, „Burpilio“ regatos E. Jonušo etapas: 10 val. – kapitonų pasitarimas, 11 val. – planuojamas startas, 17 val. – etapo nugalėtojų apdovanojimas ir sveikinimai kurėnui „Kuršis“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder