NSGK dėl Eduardo Vaitkaus pasisakymų prašys VSD vertinimo: aiškinsis, ar nebuvo tiesiogiai kenkiama valstybei

(8)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį vykusiame posėdyje nutarė Valstybės saugumo departamento (VSD) paprašyti įvertinti prezidento rinkimuose laimę bandžiusio ir prokremliško naratyvo skleidimu kaltinamo Eduardo Vaitkaus pasisakymus.

„Mes pasikalbėjome, pasidalinome nuomonėmis ir manome, kad turėtų Valstybės saugumo departamentas įvertinti, ar nebuvo kai kuriuose pasisakymuose tiesioginis kenkimas mūsų valstybei“, – Eltai teigė NSGK pirmininkas Arvydas Pocius.

Todėl, pasak NSGK pirmininko, VSD atstovai bus pakviesti pristatyti savo vertinimą komieteto posėdyje.

„Tai nebus tyrimas, tiesiog norėsime išklausyti jų nuomonę. Nes yra demokratija, yra žodžio laisvė – negalima ir šitų dalykų pažeidinėti. Ir vis dėlto rinkimai yra rinkimai ir kai kurie dėl šou elementų naudoja visokius stipresnius žodžius“, – svarstė jis.

Sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose save išsikėlęs kandidatas E. Vaitkus Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse surinko daugiausia rinkėjų balsų – atitinkamai 39,91 ir 37,8 proc.

ELTA primena, kad gegužės 26 d. vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture – kaip ir prieš penkerius metus – susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus biuletenius iš visų 1895 rinkimų apylinkių, pirmajame rinkimų ture nugalėtoju tapo G. Nausėda, surinkęs 44,1 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 19,86 proc. palaikymo.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder