Planuoja įrengti hibridines klases

Vyriausybė, siekdama užtikrinti efektyvų nuotolinį ugdymą, iš savo rezervo skyrė lėšų hibridinėms klasėms įrengti. Tai ketinama padaryti iki rudens. Prioritetas bus teikiamas toms mokykloms, kuriose mokosi daugiau nei 200 mokinių.

Hibridinėms klasėms įrengti Lietuvoje, pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Astos Dirgėlienės, numatoma skirti 3,9 mln. eurų.

„Pasitarėme, kiek tų komplektų turėtume įsigyti, nes Klaipėdoje turime 36 mokyklas, kuriose yra pradinės klasės, o pirmiausia reikia užtikrinti ugdymo prieinamumą pradinukams. Tad žiūrėjome, kokios yra galimybės, kokia įrangos pasiūla ir kaip galėtume patogiausiai ją įsigyti“, - pasakojo A. Dirgėlienė.

Iš viso Lietuvoje planuojama įrengti apie 2 tūkst. hibridinių klasių.

Norint įrengti hibridines klases yra reikalingas geras interneto ryšys, projektorius, sujungtas su kompiuterio garso sistema, mikrofonas, vaizdo kamera, nuotolinio mokymo platforma ir grafinė planšetė.

„Tačiau mes vis dėlto galvojame, kad tai galėtų būti išmaniosios lentos, į kurias jau būtų integruota garso sistema ir mikrofonas, kamera. Kad tai nekenktų ir pačiam vaikui, kad paslauga būtų teikiama kokybiškai“, - tikino A. Dirgėlienė.

Hibridinių klasių įranga leistų vienu metu dalyvauti pamokoje mokiniams, esantiems ir namuose (kurie mokosi nuotoliniu būdu), ir klasėje.

„Rugsėjo pirmąją planuojame visi sugrįžti į klases, tačiau gali būti ir tokių momentų, kad dėl tam tikrų patirtų traumų, dėl ligos ar kitų priežasčių vaikas negrįžtų, tai jam būtų suteikta galimybė tuo pačiu metu būti toje pačioje virtualioje erdvėje, klasėje, matyti klasės draugus ir mokytoją“, - hibridinės klasės ypatumus vardijo A. Dirgėlienė.

FOTO APRASAS ĮRANGA. Iš viso Lietuvoje planuojama įrengti apie 2 tūkst. hibridinių klasių.

FOTO AUTORIUS Asociatyvi „Freepik“ nuotr.

Sidebar placeholder