Nausėda Bučos viršūnių susitikime aptars atsakomybę už karo nusikaltimus Ukrainoje

Prezidentas: VSD tapo taikiniu

(2)

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) tapo taikiniu.

Taip šalies vadovas kalbėjo žurnalistams vasarį išleidus knygą apie jį ir VSD darbo aplinkybes bei daliai politikų siūlant reaguojant į paviešintą informaciją atlikti parlamentinį tyrimą.

„Man atrodo, kad vis dėlto visa šita byla, jeigu taip galima pavadinti, ar šitas procesas yra nukreiptas į VSD ir labai gaila, kad šiuo metu taikiniu tapo VSD – tokiu metu, kuomet visos mūsų saugumo institucijos turi dirbti labai sutelktai, visi turime pasitikėti vieni kitais maksimaliai, nes valstybei tikrai egzistuoja realios grėsmės išorėje“, – interviu naujienų portalui „15min“ sakė G. Nausėda.

„Jeigu vienokios ar kitokios grupės, kurios galbūt jaučiasi įskaudintos ar pralaimėjusios po to, kai VSD savo laiku atliko vadinamojo valstybininkų klano veiklos analizę, jos siekia revanšo, tai manau, kad dabar revanšo siekimas tokiomis aplinkybėmis yra labai netoleriagiškas ir labai pavojingas valstybei“, – kalbėjo jis.

Kalbėdamas apie valstybininkus, G. Nausėda turi omenyje mistifikuotą įtakingų tarnautojų ir pareigūnų grupę, figūravusią 2006-2008 metais atliktame parlamentiniame VSD veiklos tyrime, tačiau daugiau detalių nepateikė.

Vasarį išleistoje Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygoje „Pranešėjas ir Prezidentas“ pateikiamas tuo metu žvalgybos pareigūnu dirbusio asmens liudijimas, jog VSD vadovybė 2018 metais žodžiu davė nurodymus atlikti tada dar kandidatu į prezidentus buvusio G. Nausėdos komandos patikrinimą.

Šią informaciją pranešėjas prieš kelerius metus pateikė ir Seimo nariui Vytautui Bakui. Situaciją tada nagrinėjęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) konstatavo, jog VSD veikė teisėtai tikrindamas kandidatų į prezidentus aplinką, tačiau paragino tokiose situacijose atsisakyti žodinių pavedimų.

G. Nausėda tvirtino, kad jam neatrodo, jog per tą laiką būtų atsiradę esminės informacijos, dėl kurios tyrimą reikėtų atnaujinti.

Visgi jis tvirtino žiūrintis į procesą „visiškai normaliai“.

„(...) taip, tyrimą galima atnaujinti, komisiją galima formuoti, tik klausimas – ar nesibaigs viskas taip, kad bus užduoti tie patys klausimai ir gauti tie patys atsakymai, nes kol kas man susidaro toks įspūdis“, – sakė prezidentas.

Pranešėjas taip pat knygai liudijo, jog VSD direktoriaus pavaduotojas R. Bridikis patvirtino, kad komandos sąrašai buvo gauti iš paties G. Nausėdos.

Prezidentas neigia VSD prašęs tikrinti jo komandą. Departamento direktorius Darius Jauniškis taip pat sako tokių prašymų iš G. Nausėdos ar jo aplinkos nesulaukęs.

Apžvalgininkas Marius Laurinavičius praėjusią savaitę paskelbė pranešėjo tapatybę – tai Tomas Gailius, buvęs vienos VSD valdybų viršininkas, šiuo metu dirbantis sveikatos apsaugos ministro patarėju. Remdamasis savais šaltiniais, M. Laurinavičius susiejo T. Gailių su minėtais valstybininkais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder