Reitingai: Nausėda išlieka realiausiu kandidatu užimti prezidento postą

Prezidentas vyks į Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimą Rygoje

 Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį dalyvaus septintajame Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime ir verslo forume Rygoje.

Šių metų vadovų susitikimo pagrindinės temos – parama Ukrainai ir pagalba jai atstatant karo suniokotą infrastruktūrą, taip pat bus aptarti regiono infrastruktūros strateginiai projektai, bendradarbiavimas energetikos, ekonomikos ir skaitmeninimo srityse, pranešė Prezidentūra.

Pirmadienį ir antradienį vyksiančio viršūnių susitikime ir verslo forume, be Lietuvos ir Latvijos, taip pat dalyvaus Estijos, Lenkijos, Austrijos, Bulgarijos, Vengrijos, Rumunijos, Slovakijos, Kroatijos, Slovėnijos ir Čekijos atstovai.

Trijų jūrų iniciatyva jungia dvylika ES valstybių: Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją ir Slovėniją. Iniciatyvos strateginės partnerės – JAV, Vokietija ir Europos Komisija.

Iniciatyvos tikslas – skatinti spartesnį šio regiono išsivystymą ir konvergenciją, didinant dalyvaujančių šalių jungiamumą transporto, energetikos ir skaitmenizacijos srityse, ypač Šiaurės ir Pietų ašyje, stiprinti sanglaudą ES ir transatlantinius saitus tarp ES ir JAV.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder