R. Karbauskis: "Jei tapsime valdančiaisiais, atšauksime dabartinės valdžios sprendimus" (9)

Šešėlinė Vyriausybė nepritaria įstatymo dėl Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko teisinio statuso priėmimui, kuriuo vadovaujantis Vytautas Landsbergis būtų laikomas valstybės vadovu.

„Šiuo klausimu esame pasisakę ne kartą ir matome istorinį faktą, jog tuometinė Laikinoji Konstitucija Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkui nesuteikė valstybės vadovo statuso ir tuometinis Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis tokiu nebuvo išrinktas.

Konstitucinis Teismas yra konstatavęs ir tai, kad pagal Konstituciją įstatymų leidėjui neleidžiama nustatyti tokio teisinio reguliavimo, kuriuo būtų paneigtas individualus, nuo visų kitų valstybės pareigūnų teisinio statuso besiskiriantis, Respublikos Prezidento teisinis statusas ir sudarytos teisinės prielaidos kurį nors kitą asmenį prilyginti Respublikos Prezidentui – valstybės vadovui“, – sako šešėlinio kabineto vadovas Ramūnas Karbauskis ir teigia, kad tapusi valdančiąja partija LVŽS sieks šio įstatymo atšaukimo.

„Jei tapsime valdančiąja partija, atšauksime šios valdžios sprendimus, kuriuos jie stūmė buldozeriu ir prieš žmonių valią, tarp jų ir dėl V. Landsbergio paskelbimo valstybės vadovu“, – sako šešėlinis Premjeras.

Pasak šešėlinio kabineto, Seimo Teisės departamentas, vertindamas įstatymo projektą dėl Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko teisinio statuso konstatavo galimus Konstitucijos pažeidimus, o Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete priešinga nuomonė, kad nėra galimo Konstitucijos pažeidimo, buvo suformuluota vieno – pirmininko – balso persvara, komiteto narių balsams pasiskirsčius po lygiai.

„Tai reiškia, kad nėra politinių jėgų sutarimo, projektas stumiamas per jėgą, įjungus valdančiųjų buldozerį, nesiklausant teisininkų argumentų, ignoruojant Teisės departamento išvadą. Priiminėjami vien politikavimu ir noru apsidalinti postais bei pareigomis grįsti sprendimai, kol valdantieji tokią galimybę turi.

Toks elgesys bandant perrašyti Nepriklausomybės atkūrimo pirmųjų metų laikotarpį ne tik diskredituoja V. Landsbergio įvaizdį ir atmintį apie jį istorijoje, bet ir, vieną sureikšminus, paniekina visus kitus žmones, be kurių Nepriklausomybė nebūtų atkurta“, – sako šešėlinė Teisingumo ministrė Agnė Širinskienė.

Nekantriai laukiu rinkimų. Neprarandu vilties, kad tautiečiai praregės ir įžūliems cinikams parodys jų vietą. Netikiu, kad dabartinės valdžios sprendimai nesutriuškins jų pačių, bet...... Ir vis tik tikiu.
Klp, 2021-07-23 13:46
Karbauski,tu valdžià matysi daugiau kaip savo ausis be veidrodžio.Tau turi bùti gèda kalbėti apie Landsbergio nuopelnus,nes pats tik naudojaisi nepriklausomybès sumaištimi ir viskà prisivogei.Daug žmoniû sunkiai ir ilgai dirbo ir tokiû turtû nesusikrovė,Ar dar tau maža?
Ona, 2021-07-23 05:38
Teisingai,ir visu situ smikiu i kalejima,uz verslo zlugimo ir nostoliu valstybei
Klp, 2021-07-22 23:25
Sidebar placeholder