Australijos diena

Šalies vadovai pasveikino Australiją Nacionalinės dienos proga

Šalies vadovai penktadienį pasveikino Australijos Generalinį Gubernatorių Davidą Hurley ir šalies žmones Australijos dienos proga.

Sveikindamas Australija prezidentas pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais, augančiais ekonominiais, verslo, mokslo ir kultūriniais saitais bei bendradarbiavimu tarptautinėse organizacijose, partnerystėmis gynybos ir kibernetinio saugumo srityse.

Pasak šalies vadovo, Australija yra svarbi Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos partnerė.

„Noriu patikinti, kad Lietuva išlieka pasiryžusi glaudžiai bendradarbiauti puoselėjant laisvą ir atvirą Indijos ir Ramiojo vandenyno regioną ir palaikant taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką“, – pabrėždamas glaudų bendradarbiavimą remiant Ukrainą rašė prezidentas.

Nacionalinės šventės proga Lietuvos vadovas Gubernatoriui palinkėjo sėkmės ir stiprybės, o visai šaliai – visapusiškos gerovės.

Senato Pirmininkei Sju Lains ir Atstovų Rūmų Pirmininkui Miltonui Dikui siųstuose sveikinimuose parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen taip pat pabrėžė stiprėjančius Lietuvos ir Australijos dvišalius santykius.

„Parlamentinis mūsų valstybių dialogas taip pat prisideda prie tvirtesnės abipusės partnerystės ir įvairiapusio bendradarbiavimo. Nors ir esame geografiškai nutolę, tačiau diskutuodami ir remdamiesi vieni kitų patirtimi, stiprinsime ir saugosime demokratinį pasaulį nuo šių dienų iššūkių“, – rašė V. Čmilytė-Nielsen.

Tuo metu ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymėjo vertinanti Australijos paramą Ukrainai bei pažymėjo, kad Lietuvos siekius stiprinti ryšius ne tik su Australija, bet ir kitomis, Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalimis.

„Australijos parama Ukrainai labai vertinama Ukrainoje ir visose Europos šalyse. Lietuva teikia didelį prioritetą ryšių stiprinimui su Australija ir Indijos bei Ramiojo vandenynų regiono šalimis. Džiugu matyti, kad mūsų politinis ir ekonominis bendradarbiavimas bei žmonių tarpusavio ryšiai stiprėja. Tikiuosi ir toliau bendradarbiauti stiprinant mūsų šalių ryšius ir reikšmingą lietuvių ir australų bendruomenės vaidmenį mūsų partnerystės sėkmei“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder