Šią vasarą sostinėje į gatves išvažiuos pirmieji 20 naujų troleibusų

(1)

Planuojama, kad jau birželio pirmoje pusėje sostinę pasieks pirmieji 20 naujų troleibusų, o atlikus bandomuosius važiavimus bei kitas privalomas procedūras, keleivius jie vežti pradės rugpjūtį, skelbia Vilniaus savivaldybė.

„Naujų troleibusų gamybos procesas vyksta sklandžiai – 5-kios pirmosios transporto priemonės jau paruoštos kelionei į Vilnių. Jų atvykimas į sostinę simboliškai žymės mūsų transporto priemonių parko atnaujinimo startą.

Dar 15 troleibusų yra pilnai pagaminti, su jais Pilzene atliekami bandomieji važiavimai ir baigiamos kitos privalomosios procedūros“, – sakė „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius Ignas Degutis.

Kaip nurodoma savivaldybės pranešime, pagal bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ ir „Škoda Electric“ dar 2023 m. pasirašytą sutartį iš viso bus pagamintas 91 troleibusas. Bendra sutarties vertė siekia daugiau nei 52 mln. Eur.

Naujieji „Škoda 32Tr“ modelio troleibusai bus žemagrindžiai, 12 m ilgio bei riedantys autonomine eiga, be kontaktinio tinklo galintys nuvažiuoti iki 20 km.

Troleibusuose bus įdiegta saugumo sistema – SOS ir A juostos mygtukai, fiksuojantys įvykius vaizdo įraše, įspėjantys apie galimą susidūrimą bei užtikrinantys gaisro gesinimą.

Viešojo transporto priemonė bus pritaikyta ir individualių poreikių turintiems asmenims – joje įrengta rampa, tvirtinimo diržai, specialūs mygtukai pranešti apie pagalbos poreikį.

Troleibusai turės dviračių tvirtinimo įrangą, kuri leis vežti dviračius jo salone. Be to, keleivių patogumui troleibusuose bus įrengtos išmaniųjų įrenginių krovimo jungtys.

Savivaldybė pažymi, kad pradėjus eksploatuoti naujuosius troleibusus nebeeksploatuojamus bus galimybė įsigyti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder