Skvernelio partija registravo prekės ženklą, bet ne Skvernelio, o tituluotos gražuolės vardu

(3)

Spalio viduryje S. Skvernelis pranešė, kad kartu su Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ buriasi į partiją. Naujas politinis darinys vadinasi Demokratai „Vardan Lietuvos“.

Archyvų nuotr.

delfi.lt nuotr.

Prekės ženklą registravo ne pats

Lietuvos Respublikos prekių ženklų duomenų bazėje matyti, kad spalio 19 d. paduota paraiška registruoti prekės ženklą Demokratai „Vardan Lietuvos“ ir partijos logotipą. Taip pat paraiškoje prašoma apsaugoti tamsiai mėlyną spalvą.

Tiesa, ženklas dar nėra registruotas, tik paduota paraiška.

O paraiškoje pareiškėju ir prekės ženklo savininku nurodomas ne pats S. Skvernelis. Tai Ieva Gervinskaitė – ne tik tituluota gražuolė „Mis Lietuva 2011“, bet ir S. Skvernelio patarėja ir dabar Seime, ir dar tuomet, kai jis ėjo premjero pareigas.

Nuo 2020 m. vasario I. Gervinskaitė S. Skverneliui patarinėjo jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų veiklos klausimais.

Be to, I. Gervinskaitė su S. Skverneliu dirbo ir Vidaus reikalų ministerijoje, kai jis ėjo vidaus reikalų ministro pareigas.

Archyvų nuotr.

Tiesa, pats S. Skvernelis nesureikšmina to, kad prekės ženklą įregistravo ne pats.

„O koks skirtumas, kas registruoja. Aš nematau jokio skirtumo. Man tai nieko keisto nėra. Yra steigėjai, kurių yra daugiau nei Seimo narių, tai jie ir registruoja“, – tv3.lt sakė S. Skvernelis.

Paklaustas, ar tai reiškia, jog I. Gervinskaitė, kaip numatoma Prekės ženklų registre, taps prekės ženklo savininke, S. Skvernelis sakė, kad „kol kas nieko tai nereiškia“.

Anot Seimo nario, prekės ženklą suskubta įregistruoti baiminantis, kad kas nors tai gali padaryti pirmiau už pačius partijos steigėjus.

„Tiesiog reikia tai daryti, nes atsiranda, žinot, tokių – nežinau net, kaip pavadinti lietuviškai, – kurie bando rezervuoti įvairiausius pavadinimus iš anksto, galvodami apie kažką tai. Tai šituo atveju taip ir buvo.

Tokių bandymų visuomet būna – ir vardą, ir pavardę. Tai čia tiesiog yra tam tikras apsidraudimas. O kaip bus vėliau, – matysime“, – patikino S. Skvernelis.

Paklaustas, ar I. Gervinskaitei, kuri vienaip ar kitaip su S. Skverneliu dirba dar nuo Vidaus reikalų ministerijos laikų, numatė kokią nors vietą partijoje, S. Skvernelis prapliupo juoktis.

„Dabar vietų jokių partijoje nėra numatyta. Tiesiog yra steigėjai, žmonės, kurie šiandien kartu organizuoja šitą procesą ir nori kartu įsteigti tokią politinę jėgą“, – sakė S. Skvernelis.

 

Archyvų nuotr.

Paprašytas patikslinti, ar tai reiškia, kad I. Gervinskaitė yra viena iš naujosios partijos steigėjų, S. Skvernelis sakė:

„Tai, matyt, ji viena iš kelių šimtų steigėjų yra. Jau nebe vienas steigėjas yra“, – sakė jis.

Kol kas jis negalėjo patikslinti, kiek naujasis judėjimas iš viso turi steigėjų. Tuo metu pati I. Gervinskaitė patvirtino esanti viena iš partijos steigėjų.

„Taip, būsima steigėja/narė. <...> Kažkaip nesureikšminome, kieno vardu tai turėtų būti padaryta (registruota paraiška – aut. past.). Pati palaikau partijos idėją, esu komandoje, tad tai ir padariau“, – atsakyme tv3.lt rašė I. Gervinskaitė.

Kalbų apie partiją buvo girdėti jau anksčiau

Primename, kad 2019 m. vasarą po prezidento rinkimų buvo užregstruotas politinės partijos pavadinimas „Tėvynės labui“. 

Būtent su tokiu šūkiu tuometis premjeras S. Skvernelis dalyvavo prezidento rinkimuose. Tiesa, tąkart nebuvo aišku, kas registravo partijos pavadinimą.

„Prisiekiu, kad tarnausiu tiktai Lietuvai ir Lietuvos žmonėms.

Ne bankams, ne prekybos centrams, ne oligarchams, ne alkoholio pramonei, tiktai Lietuvos žmonėms. Tėvynės labui! <...>

Aš esu žmogus, kuris visą gyvenimą tarnavo valstybei.

Todėl tas šūkis „Tėvynės labui“ yra tinkamas visiems žmonėms, kurie savo kasdieniu darbu – ar jis medikas, mokytojas, ar paramedikas, ar ugniagesys, ar policininkas, ar valstybės tarnautojas, – kuris dirba, tarnauja tėvynei, tas šūkis yra labai prasmingas“, – 2019 m. kovą žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

Beje, būtent šūkiu „Tėvynės labui“ prisiekia naujieji policijos pareigūnai. Pats S. Skvernelis 1994 m. patraukė į policijos akademiją.

Nuo 1998 m. policijoje dirbęs S. Skvernelis po dešimtmečio tapo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotoju, o vėliau – ir generaliniu komisaru.

S. Skvernelis dar rinkimų metu žurnalistams puse lūpų kalbėjo manantis, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turėtų keistis, o premjeras po rinkimų darbą įsivaizduoja nebūtinai su šia politine jėga.

Archyvų nuotr.

Respublika.lt nuotr.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder