Sostinės pareigūnai pas Halės turguje prekiaujančius asmenis rado per 5 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų

Vilniaus policijos pareigūnai surengtos operacijos metu Halės turguje rado per 5 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų, taip pat asmenų namuose aptiktas nelegalus alkoholis, pranešė policija.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatas (AVPK) ketvirtadienį paskelbė, kad vykdant kovos su nelegaliai iš Baltarusijos ir Rusijos į Lietuvą patenkančiomis akcizais apmokestinamomis prekėmis priemones, pareigūnai nutarė patikrinti sostinėje esantį Halės turgų.

Anot policijos, pareigūnams tapo žinoma, kad šioje turgavietėje sistemingai platinamos kontrabandinės cigaretės, o jų prekeivis (gimęs 1972 m.), kad nebūtų demaskuotas, savo prekybos vietoje neva prekiauja medumi, nors iš tikrųjų neteisėtai disponuoja rūkalais, juos slėpdamas kitų turgaus prekeivių prekių spintelėse, po prekystaliais ar tarp parduodamų prekių. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

„Tyrimo metu paaiškėjo, kad šis vyras policijos pareigūnams yra žinomas – jis ne kartą baustas administracine tvarka bei buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis. Nustatyta, kad didesnę kontrabandinių rūkalų dalį vyras laiko namuose ir sandėliuke, kurio buvimą slėpė. Taip pat buvo nustatyti jo bendrininkai ir galimi nelegalios produkcijos tiekėjai“, – teigiama Vilniaus AVPK pranešime.

Rugpjūtį policija surengė specialią operaciją, kurios metu minimas vyras sulaikytas Halės turguje su įkalčiais. Kratų metu buvo rasta ir slėptuvė – svetimas sandėlis, kuriame buvo aptikta 2 166 pakeliai cigarečių „NZ Gold“, „Camel“, „Minsk Capital“, „Minsk Super Slim“ ir kt.

Siekdami atlikti kratą kitoje pareigūnams žinomoje vietoje, nelegalia prekyba užsiimantis kitas vyras įleisti pareigūnus į namus atsisakė, apsimesdamas, kad yra išvykęs. Pareigūnams įspėjus, kad į namą bus patekta jėga, vyras atidarė duris. Atliktos kratos ūkiniuose patalpose ir garaže davė rezultatų – buvo rasta ir paimta 3 297 pakeliai cigarečių „Winston Blue“, „Prince“, „NZ Gold“, „Minsk Super Slim“, „Minsk Capital“, „Fest“ ir kt. Taip pat buvo rasta į skirtingas talpas supilstyti alkoholio skiediniai. Dalis skysčio buvo supilstyta į 0,7 l ir 1 l talpos originalius degtinės ir brendžio butelius. Nelegalius skiedinius išdavė ir tai, kad buteliai nebuvo paženklinti specialiaisiais ženklais – banderolėmis.

Surengtos operacijos metu viso rasta ir paimta 5 463 pakeliai skirtingų pavadinimų cigarečių, „pilstuko“ ir kitų tyrimui reikšmingų daiktų. Bendra rasta rūkalų muitinės vertė su privalomais sumokėti mokesčiais yra 22 432,24 eurų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder