Rusiški numeriai

Sulaikytas pirmasis automobilis su rusiškais numeriais: Lietuvos muitinė nori jį perduoti Ukrainai

(3)

Pirmadienį pasibaigus automobilių su rusiškais numeriais perregistravimo Lietuvoje terminui, Muitinės kriminalinė tarnyba sulaikė pirmąjį naująją tvarką pažeidusį automobilį - 41 700 eurų vertės "Audi Q7", pranešė Lietuvos radijas. 

Muitinė pranešė, kad Moldovos pilietis, važiavęs iš Lietuvos į Baltarusiją, pirmadienį apie 23 val. buvo sulaikytas pasienio punkte "Medininkai".

Jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

"Tikėtina, kad automobilis bus konfiskuotas ir perduotas Ukrainos reikmėms", - sakoma muitinės pranešime.

Patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad automobilio savininkas yra Rusijos pilietis, kurio automobilyje nebuvo, o vairuotojas patikino nežinojęs apie prievolę Europos Sąjungoje (ES) Lietuvoje perregistruoti automobilius su rusiška registracija.

Pernai rugsėjį Europos Komisijai dar kartą išaiškinus sankcijas, ES pasienio valstybės nebeįleidžia automobilių iš Rusijos į ES, išskyrus tranzitą. Į Lietuvą įvažiuojantys automobiliai turėjo būti perregistruoti arba išvykti iš jos teritorijos per šešis mėnesius iki 2023 m. rugsėjo 11 d.

Pažeidėjams grėsė administracinės nuobaudos - transporto priemonės konfiskavimas ir bauda.

Išimtiniais atvejais tranzitu į Kaliningrado sritį arba iš jos vykstančios transporto priemonės gali toliau važiuoti per Lietuvą su supaprastinto tranzito dokumentu, tačiau įvažiuoti leidžiama tik tuo atveju, jei transporto priemone važiuoja jos savininkas.

Tranzitas per Lietuvą turi būti vykdomas per 24 valandas.

Muitinės vertinimais, Lietuvoje vis dar gali būti kelios dešimtys automobilių su rusiškais numeriais.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder